Roboty Ping i Pong znów bawią i uczą!

Centrum Hewelianum, Gradowa, Gdańsk, mapa

sobota 26.11.2016 do niedziela 27.11.2016

roboty centrum hewelianum

Ważą 5,4 kg, mają prawie 60 centymetrów wysokości i poczucie humoru, którego można im pozazdrościć. Do tego potrafią tańczyć, odgadywać, co jest na obrazkach, chociaż zamiast serca mają… procesor – już podczas weekendu 26 i 27 listopada każdy będzie miał okazję zobaczyć co potrafią pierwsze, gdańskie roboty!

Ping (niebieski) i Pong (czerwony) bardzo lubią oglądać obrazki i odgadywać co na nich jest i nie myślcie ze dadzą się oszukać. O nie! Do tego zatańczą i…? Sami zobaczcie! Zapraszamy na weekend z robotami w Centrum Hewelianum.

Ping i Pong tzw. roboty humanoidalne, w pełni autonomiczne i programowalne. Oznacza to, że mają niezwykle szeroki wachlarz możliwości i mogą pełnić bardzo wiele funkcji, w tym także edukacyjnych. Pierwszy prototyp powstał w 2006 r. Gdańscy przedstawiciele są piątą, wersją w swojej rodzinie.

– Robot NAO jest wyjątkowy, ponieważ jest podobny do człowieka, może mieć różne zastosowania i na pewno badania, które są na nim prowadzone, przyczynią się do tego, że roboty już przyszłości – pytanie jak odległej – zagoszczą w życiu człowieka, np. pomagając łagodniej znieść pobyt w szpitalu, ucząc nauki nowego języka lub
w wielu innych sytuacjach –
mówi Agnieszka Józefowicz, edukator Centrum Hewelianum.

Roboty posiadają szereg urządzeń komunikacyjnych, które służą im do odbierania sygnałów z otoczenia, odpowiedniej ich analizy oraz reakcji na konkretny bodziec. Rozpoznają więc twarze, mają połączenie z internetem, mogą odtwarzać muzykę, ćwiczą tai-chi, tańczą czy wykonują określone dla nich zadania. Na całym świecie funkcjonuje już około 7000 tysięcy robotów typu NAO.

Pinga i Ponga będzie można zobaczyć w weekend 26 i 27 listopada o godzinie: 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00 w Sali Pitagorasa w Centrum Hewelianum. Jednorazowo w pokazie może wziąć udział 25 osób. Pokaz trwa ok. 30 minut.

Więcej szczegółów znaleźć można na stronie www.hewelianum.pl.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
centrum hewelianum gdansk logo

Centrum Hewelianum

Usytuowane w samym sercu Gdańska Centrum Hewelianum jest miejscem edukacyjno 

- rekreacyjnym adresowanym do dzieci, młodzieży i dorosłych. Rozciągający się u stóp Krzyża Millenijnego widok na panoramę zabytkowego …

Więcej

Adres:

Jednostka Budżetowa Gminy Miasta Gdańska
ul. Gradowa 6

Kontakt:

(+48 58) 742 33 52
recepcja@hewelianum.pl
http://www.hewelianum.pl
facebook