Relacja z rowerowej soboty – Family Cup 2014 w Kolarstwie Górskim

niedziela 06.07.2014

W sobotę 14 czerwca 2014 r. na terenie Ośrodka Sportowo – Wypoczynkowego Malinka w Zgierzu odbyły się kolejne pod patronatem Miasta Dzieci Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Kolarstwie Górskim Family Cup 2014. W zawodach wzięło udział 96 dzielnych uczestników, z których najmłodszy kolarz miał zaledwie 5 lat. Zwycięzców czeka ogólnopolski finał, który już 30 sierpnia w Kielcach.

Rowerowa sobota – Family Cup 2014 w Kolarstwie Górskim

Zobacz fotorelację z imprezy

Trasa wyścigu przebiegała przez piaszczysty, pagórkowaty las. Długość trasy zależna była od kategorii wiekowej (proporcjonalnie od najmłodszej do najstarszej od prawie 2 km do 20 km).

Wyścigi przeprowadzone były według klasyfikacji indywidualnej i rodzinnej z podziałem na kategorie wiekowe.
Rywalizacja odbyła się w 4 czterech kategoriach kobiecych i 9 męskich. Najmłodszy zawodnik – Jan Rubacha – miał zaledwie 5 lat. W kategorii rodzinnej wystartowało 10 rodzin. Najlepsza okazała się rodzina Dziedziców (Waldemar i Piotr).

Osoby, które zajęły pierwsze trzy miejsca otrzymały puchary, zaś pierwszych sześć – dyplomy i zakwalifikowały się do Ogólnopolskiego Finału Mistrzostw, który odbędzie się 30 sierpnia 2014 r. w Kielcach.

Wśród wszystkich zawodników rozlosowano nagrody m.in. myjki ciśnieniowe, akcesoria i odzież sportową, kosmetyki, karnety do klubu fitness i obiektów MOSiR w Zgierzu.

Nagrody ufundowali patroni honorowi: Witold Stępień – Marszałek Województwa Łódzkiego, Krzysztof Kozanecki – Starosta Zgierski, Iwona Wieczorek – Prezydent Miasta Zgierza oraz sponsorzy: Społeczna Akademia Nauk w Łodzi, Drogerie Rossmann, Klub Fru Fitness w Zgierzu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zgierzu, Zgierskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Markab, Kasa Stefczyka w Zgierzu, Bank Spółdzielczy w Zgierzu, Dynamo Łódź, Nordhorn – skarpety specjalistyczne w Aleksandrowie Łódzkim.

O regenerację zawodników zadbali: Bim Gastronomia – Bar Express i Bar Myśliwski – fundator posiłku oraz Zjazdowa Łódzki Rynek Hurtowy – fundator jabłek, zaś pragnienie gasili Idee Kaffee, Red Bull.

Patronat medialny nad imprezą sprawowali:Portal WirtualnyZgierz.pl, Serwis EZG.INFO.PL, Internetowe Radio Obywatelskie EZG, Portal MiastoDzieci.pl, Eurodesk Zgierz, TVP Łódź, STVK Centrum, Radio Łódź.

Zobacz:
Wyniki w klasyfikacji indywidualnej
Wyniki w klasyfikacji rodzinnej

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu - logo

Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu

Oferta zajęć: Dziecięca grupa teatralna "Maniek" Dziecięca grupa teatralna "Maniek" istnieje od września 2004 r. Do listopada 2006 r. funkcjonowała pod nazwą "Klap - Ciap". Zajęcia dziecięcej grupy teatralnej to żywiołowa zabawa, pełna improwizacji i spontanicznej radości. …

Więcej

Adres:

ul. Długa 42
95-100 Zgierz


Kontakt:

42 719 08 52
mdkzgierz@o2.pl
http://mdkzgierz.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:patronat