Akademia tańca

re:Cykl

26 października 2013 (sobota),
godz.14.00

re:CYKL – rękodzieło upcyklingowe to seria spotkań warsztatowych, poświęconych technikom rękodzielniczym: tkanie, szydełkowanie, szycie, mozaika etc. Zamiast tradycyjnych materiałów użyjemy przetworzonych torebek foliowe, papieru, korków, kapsli, butelek plastikowych i wiele innych przedmiotów powszechnie uważanych za śmieci. Warsztat ma cel zwiekszenia świadomośći ekologicznej, uwolnienie indywidualnej potrzeby kreacji, tworzenia oraz zmiany spojrzenie na przedmioty codziennego użytku.
Poza tym podczas warsztatu przybliżymy magię i ponadczasowość wszelkich prac ręcznych, niepopularnych w nowoczesnym świecie pełnym pospiechu i braku czasu. Tu będzie można zatrzymać się, użyć wyobraźni i rąk do stworzenia własnych, niepowtarzalnych ozdób czy galanterii.

Odwiedź wydarzenie na Facebooku

Chcemy by warsztaty były dostępne dla wszystkich, dlatego nie ustalamy ceny za udział, jeśli podoba wam się to co robimy, będziemy wdzięczni za dobrowolne wsparcie na pokrycie kosztów materiałów i pracy nauczycieli.

Liczba miejsc ograniczona. prosimy o potwierdzenie przybycia na adres info@polkamatalent.com

re:Cykl to seria cyklicznych warsztatów kulinarnych, muzycznych oraz rękodzielniczych, których wspólnym mianownikiem jest troska o ekologię i zastosowanie upcyklingu w życiu codziennym. Zjawisko kreatywnego przetwarzania przedmiotów niechcianych, odpadów jest wyzwaniem twórczym, koncepcyjnym. Łamie sztywne dotychczas pojęcie funkcji przedmiotów, reanimując je przed końcem żywota i uznaniem za śmieć.

Paulina Tralewska aka POLKA MA TALENT – aktywista interdyscyplinarna, filolog, grafik, śpiewaczka, społecznica. W swoich działaniach poszukuje rozwiązań wychodzących poza granice dziedzin. Absolwentka UŁ, Politechniki i ASP, obecnie współpracuje z teatrem Chorea, gdzie śpiewa oraz stawia kolejne kroki na drodze performansu. Poza tym od roku swoją uwagę skupia wokół pojęcia upcyklingu, czyli świadomego, kreatywnego przetwarzania śmieci. Kontynuuje ideę szycia toreb z banerów reklamowych i plandek, tym samym reaktywując rodzinne tradycje kaletnicze, twórca serii toreb FriFLAP. Dodatkowo prowadzi warsztaty upcyklingowe (FabLab, Eko Targ, Abramka Fest), masakruje masy foliówek, tka, szydełkuje.
Inicjatorka re:CYKLU, poprowadzi swój autorski warsztat recyklingowy pod tym samym tytułem.