Akademia tańca

📅 niedziela 06.04.2014

6.04.12
godz. 10.00 – 20.00

Akcja „Procent dla Łodzi" w Manufakturze.
Razem przekonujemy, że warto pomagać

Irlandzkie tańce, pokazy hip-hopu, szermierka, popisy wokalne i instrumentalne – to tylko część występów, które w najbliższą niedzielę w Manufakturze zaprezentują podopieczni łódzkich organizacji pożytku publicznego (OPP). 28 pozarządowych fundacji i stowarzyszeń 6 kwietnia będzie wspólnie informować mieszkańców miasta, o możliwości przekazania 1% swojego podatku dochodowego na wspomaganie ich działalności. Coroczne wydarzenie jest elementem kampanii społecznej „Procent dla Łodzi", której celem jest informowanie o działających w regionie OPP. Podczas spotkanie ich przedstawiciele mają szansę opowiedzieć o swoich podopiecznych oraz misji i najpilniejszych potrzebach. Fundacja Jaś i Małgosia – organizatorzy i pomysłodawcy inicjatywy – chcą przekonać łodzian, że warto przekazać swój „procent" lokalnym fundacjom. Tego dnia w Manufakturze spotkają się opiekunowie instytucji, które na co dzień niosą pomoc między innymi dzieciom autystycznym, bezdomnym, niepełnosprawnym, chorym na padaczkę oraz prowadzący hospicja. Podopieczni łódzkich OPP w godzinach od 10:00 do 20:00 na scenie zaprezentują swoje umiejętności taneczne, wokalne i artystyczne. Przez cały dzień będzie można oglądać między innymi hip-hop w wykonaniu dzieci ze Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Chorych z Zespołem Downa, występy chóru seniorów z Fundacji Kobiet, tańce irlandzkie zespołu „Feirin" z Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta, a w rytm „Deszczowej piosenki" zatańczą najmłodsi z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

Akcję wspierają znane i cenione osoby związane z Łodzią. W niedzielnym spotkaniu w Manufakturze wezmą udział m.in. Prezydent Hanna Zdanowska, członkowie zespołu Blue Café, Michał Niewiadomski i Piotr Sławiński, oraz przedstawiciele świata filmowego: Mariusz Jakus, aktor, który zagrał m.in. w „Domu złym" i „Wiedźminie" oraz serialach: „Czas honoru", „Ojciec Mateusz" i „Lekarze", Marek Kasprzyk, aktor filmowy i teatralny, związany z Teatrem im. S. Jaracza i Teatrem Logos, oraz Marcel Szytenchelm, reżyser i animator kultury. W samo południe zaproszeni goście wezmą udział w losowaniu organizacji, której przekażą swój 1% podatku dochodowego. Wszystko po to, by wspólnie z przedstawicielami OPP przekonywać, że warto zostawiać swój „procent" w Łodzi. Ten 1% ma ogromne znaczenie dla osób potrzebujących.

www.manufaktura.com