Królik i Misia

Rajd rowerowy

📅 sobota 30.05.2015
Rajd rowerowy

Na przykładzie lat poprzednich, widzimy duże zainteresowanie tą akcją także wśród grupy seniorów, których również zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Prowadzona przez nas inicjatywa ma na celu integrować grupy międzypokoleniowe, które łączą się poprzez wspólnie uznawane wartości, które wypływają czytania literatury. Odjazdowy Bibliotekarz wraz z towarzyszącymi podczas całego wydarzenia przygotowanymi atrakcjami, staje się propozycją aktywnego spędzenia wolnego czasu dla wszystkich miłośników książek i rowerów.

Ramowy program IV poznańskiej edycji Odjazdowego Bibliotekarza, która odbędzie się 30 maja br.

Godz. 11.30.
Spotkanie przed Biblioteką Raczyńskich na Placu Wolności w Poznaniu, znakowanie rowerów przez poznańską policję, rozdanie uczestnikom tego wydarzenia koszulek, szprychówek, chorągiewek, zapoznanie uczestników z obowiązującymi warunkami uczestnictwa w tym wydarzeniu (regulamin, ubezpieczenie uczestników imprezy, przekazanie zasad bezpiecznego przejazdu ulicami miasta Poznania, przedstawienie gości specjalnych, którzy będą towarzyszyć uczestnikom podczas przejazdu rowerowego ulicami miasta.

Godz. 12.00.
Przejazd rowerzystów wyznaczoną przez organizatorów trasą rajdu pod nadzorem poznańskiej policji i ratowników medycznych z Automobilklubu Wielkopolska.

Godz. 13.00.
Przeprowadzenie wydarzeń finałowych na mecie, czyli na terenach należących
do Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Poznaniu (ul. Za Cytadelą 121),
a wśród nich m.in.:
– animacje dla dzieci przygotowane przez MDK nr 2 www.mdk2.pl,
– prezentacje podróżnicze prowadzone przez podróżników mieszkających
na co dzień w Poznaniu:
; Agnieszkę Korpal, która na rowerze zdobyła Koronę Gór Polskich,
; Jaśminę i Tomasz Labus inicjatorów poznańskiego festiwalu podróżniczego
„Śladami Marzeń" sladamimarzen.pl
– przedstawienie programu kulturalno-artystycznego przez Fundację
Lokalnego Wsparcia Kultury AITWAR z Poznania
fundacjaaitwar.pl
– zajęcia edukacyjne z zakresu udzielania pierwszej pomocy i zachowania
bezpieczeństwa na drodze przygotowane przez ratowników drogowych
z Automobilklubu Wielkopolska www.aw.poznan.pl
– zbiórka książek przekazanych przez uczestników tej akcji rzecz Hospicjum Pallium
z Poznania, www.hospicjum-palium.pl
– losowanie nagród sponsorskich wśród uczestników rajdu.

Około godz. 15.00.
Zakończenie wydarzenia.