Fisher Price
rysuj
Zielona Sowa
Zielona Sowa
Tego lata kilkuletnia Nanina po raz pierwszy leci samolotem. Wyrusza w podróż, by odwiedzić babcię pachnącą cynamonem, kolendrą i mięsem i ciepłym mlekiem bez kożucha, która mieszka w dalekim Iranie. Na lotnisku spotyka ptaka Dodo i odkrywa, że świat jest pełen różnic. Jak ptasi śpiew brzmi w różnych językach? Czym jest strefa tranzytowa? I co właściwie robi kosmopolitka? Dlaczego ludzie mają paszporty, a ptaki ich nie potrzebują? Dlaczego dla ludzi tak ważne są flagi i granice, skoro są zupełnie nieistotne dla migrujących zwierząt? I co mają ze sobą zrobić ptaki nieloty, zwłaszcza te, które tęsknią za swoją ptasią babcią?

Ptasilot to teatralna opowieść o tym, jak emocjonujące wydarzenie w życiu małego dziecka może skłonić je do wielu, często nieoczywistych obserwacji. Autorka eksploruje tematykę jednostkowej wolności i swobody przemieszczania się ponad granicami wykreślonymi na mapie, którą mogą cieszyć się ptaki, a za którą tęsknią ludzie. Staje się to pretekstem do refleksji nad nieskrępowanym otwartym myśleniem, pozbawionym uprzedzeń i wtłaczanych w szkole schematów. Wszystko to jest podane w lekkiej, dalekiej od dydaktyzmu formie, a przy tym niejednoznaczne i pozostawiające publiczności interpretacyjną swobodę.

film

Jak mówi sama autorka, spektakl ma strukturę cebuli. Oznacza to, że rozgrywa się jednocześnie na kilku poziomach – realistycznym i fantastycznym, a wszystkie te warstwy mieszają się i przeplatają ze sobą. Mała bohaterka wraca do własnych wspomnień babci, opowieści taty, rozmów w szkole z rówieśnikami i nauczycielką, a jednocześnie prowadzi dialogi z ptasimi bohaterami i przeżywa z nimi podniebne przygody. Z każdego z tych spotkań i każdej z tych rozmów potrafi czerpać inspirację opartą często na repetycji, grze słownej i zabawnych przejęzyczeniach. Dodatkowym atutem jest melodyczny, pełen absurdalnego humoru tekst sztuki, który w warstwie językowej nawiązuje do tradycji Tuwimowskiego Ptasiego radia. Zapraszamy na wydarzenie rozbrzmiewające ptasim śpiewem, trelem i świergotem, które przyniesie małym i dużym widzom i widzkom mnóstwo radości.

wiek: od 6 lat
czas trwania: 45 minut

Twórczynie:
Autorka sztuki: Anah Filou
Tłumaczenie: Iwona Nowacka
Reżyseria: Gosia Dębska

Obsada: Anna Domalewska, Igor Fijałkowski, Dariusz Pieróg

Przekład sztuki powstał w ramach stypendium Hessisches Landestheater Marburg. Prawa autorskie do sztuki reprezentuje w Polsce Agencja Dramatu i Teatru „ADiT” w Warszawie.

Wydarzenie odbędzie się w Scenie Wspólnej.
BILETY – cennik:
17 zł – dla jednej osoby
15 zł/szt. – grupowy (powyżej 15 os.)
1 zł – dla opiekuna, opiekunki grupy (jeden na 15 os.) oraz dla osoby asystentującej osobę z niepełnosprawnością
Każda osoba musi mieć bilet, bez względu na wiek (dziecko, rodzic, opiekun, opiekunka).

 

Honorujemy Kartę Rodziny Dużej, Kartę Seniora oraz legitymacje Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi, Dawców Przeszczepu oraz Zasłużonych Dawców Przeszczepu – udzielając 50% rabatu jej posiadaczom.
Fakturę za bilety zakupione online można uzyskać po zaznaczeniu odpowiedniej opcji podczas zakupu. CSD nie może wystawić faktury za transakcje zawarte z systemem biletowym.
Możliwość zakupienie biletów przed wydarzeniem w kasie tylko w miarę dostępności miejsc. Płatność kartą lub gotówką.
Informacji udziela Marta Maksimowicz, tel. 884 936 747, email: rezerwacje@csdpoznan.pl

Szanowne Widzki, Szanowni Widzowie!
Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na wydarzenie, a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.

388 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent