Przygody Janka Wędrowniczka – Toruń

📅 piątek 19.09.2014
Przygody Janka Wędrowniczka – Toruń

Spektakl powstał na podstawie bajki Marii Konopnickiej „O Janku Wędrowniczku" z 1893 r., opowiadającej o przygodach chłopca, który wybrał się w wielką podróż. Na swej drodze bohater poznaje nowych kolegów, spotyka boćka, który przyniósł go mamie, pasterkę Zuzę oraz kilka innych postaci, o które została poszerzona oryginalna bajka. Zmieniona została również sama kreacja Janka, który nie jest wcale takim grzecznym chłopcem jak w utworze Konopnickiej. Scenariusz do spektaklu napisali Iza Płaczkiewicz i Sebastian Kasak.

„Janek Wędrowniczek" to teatr amatorski działający od 2011 r. na terenie gminy Wielka Nieszawka, który kontynuuje działania pierwszego w gminie Teatru Amatorskiego „Bajarka". Grupa teatralna zrzesza osoby dorosłe w różnym wieku i o różnych profesjach, a także dzieci i młodzież. Wspólnie tworzą własne scenariusze sztuk oraz własnoręcznie przygotowują kostiumy i scenografię.

Dom Muz ul. Poznańska 52

Spektakl dla dzieci Przygody Janka Wędrowniczka