Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Teatralnych „Teatralia 2014”

📅 piątek 25.04.2014 do sobota 26.04.2014
Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Teatralnych „Teatralia 2014”

Głównymi celami Przeglądu są:
–    prezentacja twórczości zespołów teatralnych działających w placówkach oświatowych i instytucjach kultury na terenie  Warszawy i okolic;
–    umożliwienie dziecięcym i młodzieżowym zespołom teatralnym konfrontacji dokonań artystycznych;
–    pobudzenie kreatywności dzieci i młodzieży;
–    szerzenie kultury żywego słowa.
Program prezentowany przez uczestników Przeglądu ocenia powołane w tym celu jury. Podstawą wzięcia udziału w Przeglądzie jest dostarczenie  rejestracji fragmentu spektaklu na płycie DVD wraz z kartą zgłoszenia. Jury dokonuje kwalifikacji zgłoszonych zespołów po obejrzeniu materiału filmowego.
Jury nagrodzi najlepsze spektakle uwzględniając kategorie wiekowe i poziom prezentowany przez zespoły. Zostanie przyznane Grand Prix dla każdej kategorii wiekowej. Organizatorzy przewidują możliwość przyznania nagród specjalnych.
Tegoroczny Przegląd odbędzie się 25 kwietnia (dziecięce zespoły teatralne) oraz 26 kwietnia (młodzieżowe zespoły teatralne) 2014 r. Uroczysty Finał planowany jest na 21 maja 2014 r.

Zgłoszenia przyjmujemy do 9 kwietnia 2014 r.(środa)!
Nad Przeglądem „Teatralia 2014" honorowy patronat objął Burmistrz Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy Rafał Miastowski oraz następujące warszawskie teatry: Teatr Polski, Teatr Współczesny, Teatr Lalka oraz Teatr Powszechny. Przy organizacji tego projektu w tym roku współpracujemy również z Teatrem Narodowym. Teatry te przekażą zaproszenia dla nagrodzonych w przeglądzie zespołów.
Więcej: http://www.bok-bielany.eu/edukacja-kulturalna/konkurs-i-przeglady