Przedszkolaki mogą zostać Młodymi Przewodnikami po Gdańsku

📅 środa 07.01.2015 do sobota 31.01.2015
Przedszkolaki mogą zostać Młodymi Przewodnikami po Gdańsku

– Celem inicjatywy jest rozbudzenie wśród najmłodszych mieszkańców zainteresowania Gdańskiem – jego historią, architekturą i dniem dzisiejszym – podkreśla Ewa Kowalska.

Gdańska Akademia Przedszkolaków, podobnie jak Akademia Gdańskich Lwiątek realizowana jest przez Fundację Wspólnota Gdańska. W AGL – projekcie o charakterze edukacyjno-kulturalnym, uczniowie klas 1-3 odwiedzają miejskie placówki muzealne i kulturalnych przez trzy kolejne lata nauczania początkowego. W programie od roku 2007 wzięło udział ponad 22 tysiące dzieci(!)

Każdy temat będzie obejmował dwie 45-60 minutowe, bezpłatne pogadanki. Na zakończenie pierwszych spotkań, dzieci otrzymują certyfikat oraz identyfikator umożliwiający potwierdzanie kolejnych „kwalifikacji" Młodego Przewodnika/Młodej Przewodniczki po Gdańsku.

– Tematyka spotkań będzie rozszerzana w razie potrzeb. Na starcie dzieci poznają Drogę Królewską i jej najbliższe otoczenie – dodaje Ewa Kowalska.

W przypadku zainteresowania przedszkoli tą formą edukacji, w nauczanie będą włączeni, mający doświadczenie w pracy z dziećmi – kolejni, licencjonowani przewodnicy po Gdańsku.

Dyrektorzy przedszkoli zainteresowani zorganizowaniem warsztatów proszeni są o e-mailowy kontakt z Ewa Kowalską – sikorzanka@gmail.com (temat emaila PRZEDSZKOLE)

– Celem Akademii Gdańskich Lwiątek jest budowanie więzi najmłodszych mieszkańców Gdańska i Pomorza z małą ojczyzną oraz promocja miejsc związanych z historią i dziedzictwem miasta i regionu poprzez atrakcyjną edukację kulturalną – podkreśla Andrzej Stelmasiewicz, prezes Zarządu Fundacji Wspólnota Gdańska.

Każde dziecko zgłoszone do projektu otrzymuje bezpłatnie kolorową książeczkę – Indeks Gdańskiego Lwiątka, w którym przez 3 lata zbiera potwierdzenia wizyt w placówkach. Na zakończenie każdego roku szkolnego uczeń, który odwiedzi sześć miejsc ważnych dla tradycji i kultury Gdańska wskazanych w Regulaminie Akademii, otrzymuje dyplom oraz Odznakę Gdańskiego Lwiątka (rok po roku: brązową, srebrną i złotą) i może bezpłatnie wziąć udział w czerwcowym Koncercie Finałowym w hali ERGO ARENA.Fundacja Wspólnota Gdańska, chcąc rozszerzyć program Akademii Gdańskich Lwiątek na inne grupy wiekowe, przygotowała specjalną ofertę dla najmłodszych dzieci . Działalność rozpoczęła Gdańska Akademia Przedszkolaków.

Relacja z piewrszego wydarzenia znajduje się na http://ibedeker.pl/relacje/mlody-przewodnik-po-gdansku-start/