UD

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu
📅 wtorek 11.06.2024 do czwartek 13.06.2024
finał 39. edycji Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK
Z ogromną radością zapraszamy w dniach 11-13 czerwca 2024 r. do Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu na wielki finał 39. edycji Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK. Podczas tego niezwykłego wydarzenia, 17 najlepszych grup teatralnych młodego pokolenia Małopolan, wyłonionych spośród 76 zespołów uczestniczących w tegorocznych eliminacjach powiatowych, zaprezentuje swoje wyjątkowe spektakle!

Festiwal BAJDUREK, organizowany nieprzerwanie od 1986 roku przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, jest największą i najstarszą imprezą teatralną w województwie małopolskim, promującą aktywność artystyczną dzieci i młodzieży do lat 16. Przedstawienia festiwalowe charakteryzują się różnorodnością form, bogactwem repertuaru oraz wysokim poziomem artystycznym. Spektakle obejmują szeroki wachlarz gatunków teatralnych, od klasyki literatury dziecięcej po nowoczesne, autorskie przedstawienia. Występy te odzwierciedlają kreatywność, zaangażowanie i talent młodych aktorów i ich opiekunów, którzy potrafią poruszać festiwalową widownię zarówno zabawnymi, jak i poważnymi tematami. W nowosądeckim finale występują zespoły, które przez wiele miesięcy przygotowywały się, aby zaprezentować swoje umiejętności i pasję do teatru i przede wszystkim przeszły przez eliminacje powiatowe, organizowane od kwietnia do maja w miejscowościach: Brzesko, Dominikowice, Kraków, Libiąż, Limanowa, Myślenice, Niepołomice, Nowy Sącz, Nowy Targ, Proszowice, Sucha Beskidzka, Wolbrom i Żabno.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym szczególnym wydarzeniu i odkrywania wraz z młodymi aktorami urody i tajemnicy słowa oraz siły scenicznej iluzji, która nie tylko wychowuje i bawi, ale także uwrażliwia na dobro i piękno!

Finaliści będą prezentować swoje spektakle na scenie im. L. Lipińskiego w MCK SOKÓŁ według następującego programu:

11 czerwca 2024 | wtorek
godz. 10:00   otwarcie Festiwalu

godz. 10:15   Kopciuszek
CUDOKI-SZUROKI z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu

godz. 11:00   Kaszalot
Teatr im. ks. kard. Karola Wojtyły z Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu w Myślenicach

godz. 11:35    Kijem rzeki nie zawrócisz
TRZYNASTKA ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Odrowążu

godz. 12:20   Zabawa w śpiącą królewnę
KROKUSY ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Podszklu

godz. 12:55   Obcy
BAJDOLUDKI ze Szkoły Podstawowej im. Elizy Orzeszkowej w Radgoszczy

godz. 13:40   Opowieść wigilijna
BOSKA TRUPA z Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek w Krakowie

12 czerwca 2024 | środa

godz. 10:00   Wielka wyprawa Doktora Dolittla
BAJTEK z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 im. Św. Jana z Kęt w Limanowej

godz. 10:55   Każdy jest inny
1B ze Szkoły Podstawowej nr 22 w Krakowie

godz. 11:20   Król się nudzi
Koło Teatralne SP KSW ze Szkoły Podstawowej im. ks. Stefana kard. Wyszyńskiego Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Libiążu

godz. 12:05   Smok Wawelski
BAJDURKI z Domu Kultury w Kętach

godz. 12:40   Balladyna
NIZIOŁKI STARSZE ze Szkoły Podstawowej im. Edwarda Kleszczyńskiego w Radziemicach

13 czerwca 2024 | czwartek

godz. 10:00   Doktor Ząbek i jego pacjenci
TALENCIAKI ze Szkoły Podstawowej w Rojówce

godz. 10:50   Sąsiedzi
GAGATKI ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Staniątkach

godz. 11:35   I biało na czarnym
LALKARZE ze Spytkowic | Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

godz. 12:25   Krzywa bajka
CHICHOTEK ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Miechowie

godz. 13:00   Tupot małych stóp
Koło Teatralne Domu Kultury w Wolbromiu

godz. 13:45   Mały Książe
STREET ART z Centrum Kultury i Filmu im. Billy’ego Wildera w Suchej Beskidzkiej

godz. 14:30   zakończenie Festiwalu

Dla publiczności BAJDURKA w przerwach pomiędzy spektaklami, zorganizowane zostaną zabawy animacyjne i konkursy, które poprowadzą Barbara i Aleksander Porzuckowie.

Szczegóły na stronie MCK SOKÓŁ

Festiwal objęty został patronatem honorowym Witolda Kozłowskiego – Marszałka Województwa Małopolskiego. Partnerem wydarzenia jest MEDIA SERVICE ZAWADA

finał 39. edycji Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK