Weleda

📅 poniedziałek 20.02.2012 do sobota 31.03.2012
propozycja dla wolontariuszy

Celem projektu jest:

Podniesienie kwalifikacji zawodowych i przygotowanie osób bezrobotnych i pozostających bez zatrudnienia z województwa pomorskiego do podjęcia pracy poprzez:

• działania edukacyjne dotyczące obszaru obsługi imprez masowych, wydarzeń sportowych

i kulturalnych

• trzymiesięczny wolontariat podczas imprez i wydarzeń sportowych

• trzymiesięczny staż wraz z mentoringiem w organizacjach sportowych i instytucjach publicznych odpowiedzialnych za organizację imprez sportowych.

Czego możesz oczekiwać po udziale w projekcie?

• Wsparcia doradcy zawodowego z którym wspólnie opracujesz Indywidualny Plan Działania oraz Indywidualną Ścieżkę Rozwoju (8 godzin)

• Szkolenia z zakresu aktywnego poszukiwania pracy (5 godzin)

• Szkolenia specjalistyczne dostosowane do Twoich potrzeb i zainteresowań

• Szkolenia przygotowawczego do podjęcia wolontariatu ( 5 godzin)

• Odbycia trzymiesięcznego wolontariatu (8 godzin tygodniowo) w wybranej organizacji pozarządowej lub instytucji

• Odbycia trzymiesięcznego płatnego stażu (pół etatu) w wybranej organizacji pozarządowej lub instytucji, dzięki któremu zdobędziesz szansę praktycznego wypróbowania swoich umiejętności

Dodatkowo zapewniamy:

• Dodatek szkoleniowy za każdą odbytą godzinę szkolenia

• Zwrot kosztów dojazdu na szkolenia/ wolontariat/ staż

• Refundację kosztów za opiekunkę/opiekuna dla dzieci do lat 7 lub nad osobą zależną

Do wzięcia udziału w projekcie zapraszamy:

1. Uczniów/absolwentów w wieku 15-26 lat, którzy:

• kończą szkołę/studiują w trybie zaocznym

• ukończyły studia wyższe

• aktualnie nie pracują (w tym zarejestrowane jako bezrobotne)

1. Osoby w wieku 50+

• Osoby pozostające bez zatrudnienia ( w tym zarejestrowane jako bezrobotne)

1. Osoby z orzeczoną niepełnosprawnością

Jeżeli chcesz zgłosić się do projektu, lub masz więcej pytań zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.kiwi.org.pl/wlaczSie lub jednego z naszych biur:

GDAŃSK GDYNIA

Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP)

Ul. Ks. J. Zator-Przytockiego 4 Al. Zwycięstwa 96/98

80-245 Gdańsk 81-451 Gdynia

(58) 341 61 77 (058) 698 29 99

Liczba miejsc w projekcie jest ograniczona, dlatego prosimy o nie zwlekanie z nadsyłaniem zgłoszeń!

Osoba do kontaktu:
Alicja Kaczmarek

Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku

ul. Ks. Józefa Zator- Przytockiego 4

80- 245 Gdańsk Wrzeszcz

tel. (058) 341-61-77 / 513 394 467

kaczmarek@wolontariat.org.pl

www.wolontariat.org.pl/gdansk

Projekt finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, realizowany w partnerstwie przez: PL.2012, Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) Biuro Projektowe w Polsce, Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku (RCWG)