Akademia tańca
FMH mobile

📅 czwartek 27.10.2011

„Inspirator” – druga edycja projektu

Już w październiku, pod patronatem Urzędu Miasta Łodzi, w szkołach podstawowych ruszy  projektu „Inspirator”. W ramach akcji przeprowadzone zostaną warsztaty kreatywności, których tematem przewodnim będzie zdrowy i ekologiczny tryb życia. Zajęcia poprowadzą zagraniczni praktykanci ze wszystkich stron świata. Oficjalna witryna internetowa projektu: www.inspirator.org.pl

Miasto Dzieci objęło patronat medialny nad akcją.

Przygotowaniem akcji zajmuje się organizacja pozarządowa AIESEC, oddział w Łodzi, angażująca się w lokalną działalność na rzecz wspierania placówek oświatowych oraz promocji samego miasta. Celem inicjatywy jest rozwijanie kreatywności wśród dzieci poprzez przeniesienie nacisku z teoretycznych aspektów edukacji na praktyczne umiejętności samodzielnego dochodzenia do wiedzy. Idea projektu narodziła się w odpowiedzi na alarmujące wypowiedzi psychologów dziecięcych o zanikaniu przejawów indywidualizmu wśród najmłodszych. Pierwsza edycja „Inspiratora” odbyła się na przełomie lutego i marca bieżącego roku. W projekcie wzięło udział 12 szkół i dwa domy kultury z Łodzi i okolic. Premierowa odsłona projektu zakończyła się sukcesem, o czym świadczy wyróżnienie przyznane przez firmę Deloitte za „Najlepszy projekt zrealizowany przez AIESEC w roku 2011". Opinia jednej ze szkół biorących udział w poprzedniej edycji „Inspiratora” najlepiej opisuje wartość edukacyjną i dydaktyczną projektu: „Uczniowie byli niezwykle zainteresowani warsztatami, bariera językowa stanowiła niewielki problem, zaś z pomocą nauczyciela angielskiego dzieci zadawały mnóstwo pytań i brały aktywny udział w warsztatach. Gdyby takie projekty mogły jeszcze zaistnieć w przyszłości, bylibyśmy bardzo zainteresowani ponownym udziałem” (SP nr 8 w Zgierzu).

Druga edycja Inspiratora jest skierowana do dzieci w wieku 11-13 lat, z prawie 50 łódzkich i zgierskich szkół. Kreatywno-artystyczne warsztaty zostaną poprowadzone przez 16 wolontariuszy, zaproszonych do Polski przez AIESEC. Pochodzić będą oni z całego świata, miedzy innymi z: Serbii, Gruzji, Azerbejdżanu czy Chin.

Zobacz nas na Facebooku

Czym jest AIESEC?
AIESEC jest największą organizacją pozarządową prowadzoną przez studentów. Jest obecny w 107 krajach na świecie i liczy 50 000 członków. W AIESEC tworzysz i prowadzisz projekty o różnorodnej tematyce m.in. marketing, technologie informacyjne, edukacja międzykulturowa itp.
Masz również możliwość wyjazdu na praktykę zagraniczną, bierzesz udział w konferencjach, a także zdobywasz nowe umiejętności takie jak: zarządzanie czasem, zarządzanie finansami, sztuka prezentacji, sprzedaż, negocjacje.

www.lodz.aiesec.pl