Projekcje filmu Zamek wśród Atrakcji Pomeranii – Szczecin

📅 czwartek 07.02.2013
Projekcje filmu Zamek wśród Atrakcji Pomeranii – Szczecin

Premierowy pokaz filmu promującego partnerów projektu oraz historyczny, transgraniczny region "Pomerania". Jest to swoista podróż po Pomorzu, trwająca od świtu do zmierzchu. Zasadniczą część filmu stanowi prezentacja walorów szczecińskiego Zamku Książąt Pomorskich.

Film został zrealizowany w ramach polsko-niemieckiego projektu "Zmierzenia Modelowe – Sieć Atrakcji Pomerania". Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską (w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego).

Partnerzy projektu: Gmina Police, Ogród Dendrologiczny Przelewice, Nadleśnictwo Kliniska, Park Przyrodniczy nad Zalewem Szczecińskim w Eggesin, Muzeum Zalewu w Ueckermuende, ZOO w Eberswalde, Rezerwat Dzikich Zwierząt w Schorfheide, Ogród Zoologiczny w Ueckermuende (Partner wiodący), Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Lista dialogowa filmu będzie podczas projekcji dodatkowo wyświetlana w języku niemieckim.

Celem projektu jest ukazanie turystom i mieszkańcom regionu całorocznych ofert turystycznych poprzez celowe i wyszukane działania, aby tym samym przybliżyć im atrakcyjność obszaru POMERANII.

Przewodniki multimedialne, ścieżki przygód, wystawy, media drukowane w postaci ulotek, folderów i wspólnej gazety, elementy edukacji ekologicznej, elementy informacyjne jak i portal internetowy mogą być wykorzystywane do zwiększenia zainteresowania obiektami i przedłużyć czas pobytu w poszczególnych miejscowościach Regionu POMERANIA na przestrzeni całego roku. Atrakcyjne obszary przygód w poszczególnych obiektach będą rozbudowane jako turystyczne magnesy i przedstawione odwiedzającym, urlopowiczom i gościom w ramach przedsięwzięcia na targach i imprezach, w muzeach, parkach wypoczynkowych, różnych mediach drukowanych i na tablicach informacyjnych.

Szczególną rolę dla utworzenia sieci odgrywa wspólna platforma internetowa. Dzięki niej odwiedzającym przekazywane są interesujące informacje o historii naszego regionu z dzisiejszymi parkami przyrody i rezerwatami biosfery. W ten sposób opracowany ma być rozpoznawalny i charakterystyczny design dla Internetu i wszystkich materiałów informacyjnych i reklamowych. Celem, obok zaprezentowania sieci atrakcji, jest również prezentacja poszczególnych partnerów sieci oraz ich ofert, wspólnych wycieczek lub też wspólnych programów multimedialnych (sekwencje filmowe, interaktywne spacery wirtualne).
Działania Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie ukierunkowane są na stworzenie mediów drukowanych w formie broszur informacyjnych w trzech językach (polsko-niemiecko-angielskim), plakatów w formacie A1 z mapką przedstawiającą wspólny region z zaznaczonymi partnerami projektu oraz tablice informujące o atrakcjach w regionie i u partnerów kierowanych do gości po obu stronach granicy.

W ramach projektu Zamierzenia Modelowe Sieć Atrakcji Pomerania – Zamek podjął następujące zadania:
1. Film o Zamku – promujący również partnerów projektu oraz region Pomeranię (Reżyseria: Ireneusz Paczkowski, scenariusz: Ryszard Kotla);
2. Infokiosk – na którym mieszkańcy oraz turyści będą mogli przeglądać stronę projektu – promującą atrakcje regionu;
3. Wydana została mapka oraz broszura przedstawiająca Zamek (autor tekstów Ryszard Kotla);
4. Wydane zostaną gry edukacyjne o Zamku (planszowa i karciana);

Projekcje filmu Zamek wśród Atrakcji Pomeranii:
27 stycznia 2013 (niedziela), godzina 14:30
3 lutego 2013 (niedziela), godzina 15:00
7 lutego 2013 (czwartek), godzina 18:30

WSTĘP WOLNY. Ilość miejsc ograniczona.

Zapraszamy na stronę projektu: www.holiday-pomerania.eu