Profesjonalnie mówimy – Warsztaty emisji głosu i dykcji

Nutka Cafe, ul. Obozowa 82A, Warszawa mapa

sobota 18.05.2019

199

Warsztaty emisji głosu i dykcji w Nutka Cafe dla młodzieży i dorosłych w Warszawie

Jak mówić wyraźnie, interesująco, donośnie, przy tym się nie męczyć? – Dowiedzą się uczestnicy warsztatów emisji głosu i dykcji.

Warsztaty emisji głosu i dykcji w Warszawie

Sobota 18.05.2019 godz. 17.30-22.30

Piwnica Artystyczna Nutka Cafe, Warszawa, ul. Obozowa 82A Zgłoszenia do 10.05.2019 – ilość uczestników od 3 !!! do 6 osób

W trakcie zajęć będziemy: doskonalić aparat głosowy, szkolić oddech, wzmacniać tembr głosu, szukać sposobu najefektowniejszego zaprezentowania się podczas wystąpienia oraz pracować nad wybranymi tekstami.

Zajęcia przygotowane są dla osób świadomych własnych niedoskonałości dykcyjnych i emisyjnych oraz dla tych, którym zależy na perfekcyjnej wymowie i nośności głosu.

Z zajęć z powodzeniem skorzystają osoby zawodowo (wyczynowo) pracujące głosem (nauczyciele, pedagodzy, aktorzy scen amatorskich, piosenkarze, telemarketerzy, dziennikarze i studenci dziennikarstwa, menadżerowie, przedstawiciele handlowi, księża i alumni seminariów duchownych, lektorzy, politycy, prawnicy, spikerzy, wodzireje, przewodnicy itp.) Nabyta wiedza zwiększy skuteczność w pracy zawodowej i pozwoli uniknąć problemów z głosem.

Całkowity koszt 5 godzinnych zajęć – 199 zł

Rezerwując miejsce, należy przesłać wypełnioną kartę zgłoszenia najpóźniej do 17.05.2019 r. na adres: spiewajmy@akcja.pl.

lub podać imię i nazwisko, telefon, e-mail kontaktowy

Tu do pobrania: http://www.spiewajmy.waw.pl/karta_zgloszenia_dykcja.doc

Szczegółowy plan zajęć:

Część 1 – zajęcia grupowe (3 godziny)
ĆWICZENIA DYKCYJNE – rozgrzewka aparatu mowy, ćwiczenia artykulacyjne, ćwiczenia usprawniające mechanikę aparatu mowy. Ćwiczenia poprawiające wyrazistość mowy.
ĆWICZENIA ODDECHOWE (uruchamiające oddychanie przeponowo-żebrowe). Co to jest „oddychanie przeponą” – szczegółowe wyjaśnienie właściwego procesu oddechowego. Ćwiczenia fizyczne kształtujące właściwy sposób oddychania.
ĆWICZENIA EMISYJNE – w trakcie których uczestnicy odkryją swoją naturalną, najefektywniejszą (szczególnie podczas publicznych wystąpień) barwę głosu. Nauczą się mówić donośnie bez wysiłku i podnoszenia głosu. Ćwiczenia te poprawią słyszalność nawet bardzo cichego głosu.
HIGIENA GŁOSU – krótki wykład dotyczący higieny aparatu głosowego.
TREMA – jak poradzić sobie z nerwami podczas publicznego wystąpienia, negocjacji, rozmowy kwalifikacyjnej itp.
SKUPIANIE UWAGI – prezentacja sposobów skupiania uwagi słuchacza i podtrzymywania jej.

 

Część 2 – zajęcia indywidualne (2 godziny) nieobowiązkowe.

Druga cześć zajęć to praca z tekstem dla chętnych osób. Jeśli większość uczestników weźmie czynny udział w tej części zajęcia mogą przedłużyć się o godzinę.

Uczestnicy przynoszą ze sobą teksty, nad którymi będziemy pracować (1 tekst klasyczny i 1 tekst współczesny). Dodatkowo można zaprezentować tekst specjalistyczny, związany bezpośrednio z wykonywanym zawodem.

Pracujemy nad właściwym akcentem wyrazowym i zdaniowym, odpowiednią intonacją, logiką przekazu. Staramy się stosować poznane sposoby wzbudzania i utrzymywania zainteresowania słuchacza. Ta cześć spotkania to praca indywidualna z udziałem słuchaczy, którzy w ten sposób uczestnicząc w zajęciach uczą się na błędach innych. Poznają sposoby pracy nad plastyką głosu, analizują popełniane błędy i starają się ich uniknąć w trakcie swojego wystąpienia.

Uczestnicy w trakcie zajęć dowiedzą się:

  • jak poprawnie oddychać?
  • jak osiągnąć doskonałą dykcję?
  • jak mówić godzinami i się nie męczyć?jak wzmocnić słyszalność głosu?
  • jak przykuć uwagę słuchacza i ją utrzymać?
  • jak dbać o głos?jak walczyć z tremą?

Uczestnicy na zajęcia przygotowują: luźny strój (np. dres) pozwalający swobodnie położyć się na podłodze; szalik; kanapki (herbata i kawa będą do dyspozycji uczestników); krótki tekst klasyczny; krótki tekst współczesny; ewentualnie krótki tekst specjalistyczny; wydrukowane teksty w dwóch egzemplarzach; coś do notowania, ewentualnie dyktafon.

UWAGA!!! – ilość miejsc ograniczona do 6 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Uczestnicy po przesłaniu karty otrzymają zaproszenie do wzięcia udziału w zajęciach oraz numer konta, na który powinni bezzwłocznie wpłacić ustaloną kwotę. Opłatę za uczestnictwo należy przesłać na konto najpóźniej do 3 dni po otrzymaniu zaproszenia inaczej zgłoszenie będzie anulowane. Otrzymanie wpłaty lub anulowanie zgłoszenia będzie przez organizatora potwierdzone e-mailem. Wpłat należy dokonywać wyłącznie na wskazane w zaproszeniu konto. Nie ma możliwości zapłaty gotówką w dniu zajęć. Po zamknięciu listy uczestników 10.05.2019 r. nie będzie możliwości zrezygnowania z kursu i zwrotu wpłaconych pieniędzy, chyba, że powstanie lista rezerwowa z osób, które zbyt późno wyślą karty zgłoszenia i uda się w miejsce osoby rezygnującej znaleźć nowego uczestnika. Istnieje możliwość wystawienia rachunku.

KONTAKT:

Damian Czarnecki, tel. 606 607 826 Piwnica Artystyczna Nutka Cafe 01-434 Warszawa, ul. Obozowa 82A e-mail: spiewajmy@akcja.pl strona: http://www.spiew.warszawa.pl

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów z przyczyn niezależnych od organizatora, jednocześnie zobowiązuje się powiadomić o tym fakcie uczestników najpóźniej na 3 dni przed planowanym terminem zajęć oraz dokona zwrotu wniesionych przez uczestników opłat za warsztaty w terminie do 7 dni od zaistniałego zdarzenia.

Miejsce zajęć:

Piwnica Artystyczna Nutka Cafe Warszawa Wola, ul. Obozowa 82A tel. 692 925 550, 600 068 808 e-mail: info@nutkacafe.pl www: www.nutkacafe.pl e-mail: info@doremifa.eu www: www.doremifa.eu

W razie pytań jestem do dyspozycji Pozdrawiam serdecznie 🙂 Damian Czarnecki tel. 606 607 826

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
szkoła muzyczna, zajęcia gordonowskie, nauka śpiewu i gry na instrumentach.

Kawiarnia dla dzieci Nutka Café oraz Klub Edukacji Muzycznej DO-RE-MI-FA

Zapraszamy do Klubu Edukacji Muzycznej "DO-RE-MI-FA. Muzyka i ja". W ciepłej, rodzinnej atmosferze umuzykalniamy maluszki – już od 6. miesiąca życia. Dla nieco większych dzieci proponujemy zajęcia popołudniowe w przedszkolu muzycznym orazindywidualne lekcje gry na instrumentach (fortepian, …

Więcej

Adres:

Warszawa Wola,
ul. Obozowa 82A,


Kontakt:

600 068 808; 606 607 826
info@nutkacafe.pl
http://www.nutkacafe.pl