Poznaj śląskie zabawy!

📅 sobota 30.05.2015
Poznaj śląskie zabawy!

W najbliższą sobotę z okazji Dnia Dziecka w galerii odbędzie się bowiem spotkanie, podczas którego dziennikarze Marek Szołtysek i Krzysztof Opara przybliżą nieco sekrety śląskich zabaw. Na wszystkie maluchy czeka także spotkanie z popularnymi grami tanecznymi. Wstęp wolny!

Dzień Dziecka to dzień pełen zabaw i słodkości. Nie zabraknie ich także w Centrum Handlowym Auchan Katowice, gdzie z okazji święta najmłodszych odbędą się wyjątkowe atrakcje.

Jedną z nich będzie spotkanie, podczas którego o tradycyjnych śląskich zabawach opowiedzą dwaj znani dziennikarze z regionu – Marek Szołtysek oraz Krzysztof Opara. Uczestnicy rozmowy dowiedzą się także, kogo nazywano bajtlem i jak wychowywani byli nasi dziadkowie.

Na najmłodszych czekają także wyjątkowe warsztaty, podczas których każdy przypomni sobie popularne zabawy muzyczno-taneczne. W kąciku plastycznym natomiast uczestnicy zajęć wykonają z balonów niezwykłe zabawki.

Spotkanie z okazji Dnia Dziecka odbędzie się w sobotę 30 maja w Centrum Handlowym Auchan Katowice przy Trasie Nikodema i Józefa Renców 30. Animacje potrwają od godziny 14.30 do godziny 17.00. Udział w spotkaniu i zabawach jest bezpłatny!