Fisher Price
rysuj

Pomiędzy regułą a wyobraźnią, czyli „Cztery pory roku” Antonia Vivaldiego

Niewiele jest wspanialszych utworów, bardziej nadających się do „szkoły słuchania muzyki” niż słynny cykl koncertowy Vivaldiego. O jego wielkich walorach poznawczych decydują bogactwo łatwych do zaprezentowania treści i czytelnych motywów muzycznych (utwór zawiera dokładne wyjaśnienia wszystkich przedstawionych spraw, jak to ujął w dedykacji dla hrabiego von Morzin sam Vivaldi), a także niezwykłe okoliczności powstania koncertów. Dzieło włoskiego kompozytora nie tylko znakomicie brzmi, pobudza wyobraźnię, ale jest również idealnym przykładem tego, jak wielkie zastosowanie w edukacji ma dziedzictwo kulturowe.

film

Bardzo zróżnicowaną i żywiołową interpretację fragmentów Czterech pór roku zaprezentują w czasie warsztatów muzycznych: Anna Szabelka (skrzypce), Kwartet Akademos, Hanna Balcerzak (klawesyn) i Łukasz Bebłot (kontrabas).

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Muzyka jest ważna” realizowanego przez Śląskie Towarzystwo Muzyczne i Orkiestrę Muzyki Nowej, dofinansowanego przez Gminę Bytom.

Wstęp na koncerty jest wolny. Obowiązują zapisy (dwa tygodnie przed terminem zajęć), które prowadzi Dział Edukacji: tel. 32 281-82-94 w. 127.

Data: 16 września 2016 (piątek), godz. 10.00 i 11.00; 17 września 2016 (sobota), godz. 11.30

Miejsce: Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, gmach przy ul. W. Korfantego 34, Sala ks. Gorczyckiego

Prowadzący: Aleksandra Batog

Wstęp wolny (obowiązują zapisy, tel. 32 281-82-94 w. 127)

Na zdjęciu: warsztaty muzyczne w Muzeum Górnośląskim prowadzone przez Aleksandrę Batog, fot. Witalis Szołtys

582 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent

Muzeum Górnośląskie

Zbiory Muzeum Górnośląskiego to ponad 750 tys. eksponatów, a ich charakter ma bezpośredni wpływ na działalność placówki, która koncentruje się zarówno wokół problemów regionalnych, jak i ponadregionalnych. W muzeum funkcjonuje siedem działów merytorycznych: Archeologii, Etnografii, Historii, …

Adres:
pl. Jana III Sobieskiego 2
41-902 Bytom
Kontakt:

0-322-818-294
mgbytom@us.edu.pl
https://muzeum.bytom.pl