Polskie Radio Dzieciom dla małych i dużych poleca się na wakacje

📅 piątek 12.07.2024 do niedziela 14.07.2024
Polskie Radio Dzieciom dla małych i dużych poleca się na wakacje
Codzienne poranki familijne, nowa odsłona „Strefy Rodzica”, parki narodowe bez tajemnic – to propozycja Polskiego Radia Dzieciom na tegoroczne wakacje. Dziennikarze będą towarzyszyć swoim najmłodszym słuchaczom już od samego rana. Więcej szczegółów na stronie Polskiego Radia Dzieciom.

Polskie Radio Dzieciom zaprasza od poniedziałku do piątku na poranek na żywo – pełen uśmiechu, muzyki i ciekawych rozmów.
W lipcu poranne audycje specjalne na żywo – zapowiada Justyna Dżbik-Kluge, p.o. dyrektorki-redaktorki naczelnej Polskiego Radia Dzieciom. 9 i 18 lipca, w godz. 8.00 – 11.00 będziemy gościć w pięknych Łazienkach Królewskich. Wspólnie z Polską Operą Królewską zaprosimy na Rodzinne Warsztaty „Pokazujemy śpiew”. Blisko naszych słuchaczy i słuchaczek będziemy również w „Mieście Dzieci”. 17 i 19 lipca na specjalne poranki na żywo prosto z Rabki zaprosi Martyna Chuderska. W roli głównej-literatura dziecięca.

Od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 10.00 Martyna Chuderska proponować będzie codzienną dawkę niebanalnej edukacji i mądrej rozrywki. W programie nie zabraknie informacji o wydarzeniach dla dzieci organizowanych w instytucjach kultury w miastach, miasteczkach i wsiach. Z kolei w piątki Jacek Zawada będzie prezentował kulinarne smaczki, opowie o pracy aktora oraz wciągnie słuchaczy w zabawy językowe. Na weekendowe wydania o godz. 9.00 zaproszą Justyna Majchrzak i Zbyszek Kozłowski.

Kolejna propozycją PRD będą codzienne spotkania z rodzicami. Od poniedziałku do piątku o godz. 21.00 audycja „Strefa Rodzica”, przepełniona empatią wobec codziennych trudów rodzicielstwa. W programie m.in. spotkania i rozmowy z ekspertami o emocjach, zdrowiu, wychowaniu i polskim prawie. – Codzienną audycję „Strefa rodzica”, którą znaleźć można również na platformie podcastowej Polskiego Radia, prowadzić będą nie tylko doświadczone dziennikarki Polskiego Radia, ale również znani i lubiani promotorzy idei mądrego rodzicielstwa. Dwa razy w miesiącu na swoją autorską „Strefę rodzica” zaprosi Marcin Perfuński , twórca internetowy, autor SupertataTV, tata pięciu córek – mówi Justyna Dżbik – Kluge.

Lato to także czas rodzinnych wycieczek do parków narodowych. Polskie Radio Dzieciom tworząc treści dla najmłodszych, współpracuje z autorami projektu „Dzika Odyseja. „Odkrywcy Polskich Parków Narodowych”( wizyty we wszystkich 23 parkach w Polsce). Dziennikarze PRD – Marta Powałowska i Krystian Tyrański wraz z małym Frankiem 12 lipca odwiedzą Drawieński Park Narodowy i opowiedzą o nim w poranku Polskiego Radia Dzieciom.

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również na specjalny podcastowy mini – poradnik odkrywcy.