Polskie pasy kontuszowe – inspiracje

poniedziałek 06.10.2014 do czwartek 06.11.2014

Galeria Papieru i Druku w Skansenie Łódzkiej Architektury Drewnianej serdecznie zaprasza na wystawę „POLSKIE PASY KONTUSZOWE INSPIRACJE PAPIER CZERPANY” Krystyny Korczakowskiej-Nosek. Wernisaż odbędzie się we czwartek 9 października o godzinie 18.00. Ekspozycję można oglądać do 6 listopada 2014 roku. Serdecznie zapraszamy!

 

Galeria Papieru i Druku w Skansenie Łódzkiej Architektury Drewnianej przedstawia wystawę:

"POLSKIE PASY KONTUSZOWE INSPIRACJE PAPIER CZERPANY"
Krystyna Korczakowska-Nosek

Wernisaż odbędzie się we czwartek 9 października o godzinie 18.00.

Ekspozycję można oglądać do 6 listopada 2014 roku.

Krystyna Korczakowska – Nosek
ur. 5 grudnia 1971 r. w Ostrołęce. Absolwentka Wydziału Technologii Żywności ze specjalnością zarządzanie i marketing Akademii Rolniczo- Technicznej w Olsztynie. Ukończyła studia podyplomowe z przedsiębiorczości w SGGW w Warszawie oraz edukację artystyczną w Katedrze Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie.

W 2012 r. ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie w Pracowni Malarstwa u prof. Andrzeja Bednarczyka i Pracowni Tkanina Artystyczna u dr hab. Małgorzaty Buczek- Śledzińskiej. Zajmuje się malarstwem olejnym, ilustracją książkową oraz unikatowym papierem ręcznie czerpanym.

W 2011 roku brała udział w wystawie obiektów z papieru ręcznie czerpanego w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in.: Galeria Lamelli w Krakowie, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie, Galeria Zajezdnia w Lublinie, Galeria Ostrołęka.

 

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Papieru i Druku Dom Papiernika ekspozycja

Muzeum Papieru i Druku

Powstałe w Instytucie Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej Muzeum Papieru i Druku swoją działalność opiera na eksponowaniu kolekcji maszyn i urządzeń papierniczych, typograficznych i introligatorskich, dokumentujących przeobrażenia, jakimi poddany został proces powstawania książki na przełomie …

Więcej

Adres:

Dom Papiernika
ul. Piotrkowska 282
Łódź


Kontakt:

516 105 315, 502 227 076
info@papiernictwohistoryczne.pl
http://www.papiernictwohistoryczne.pl