Pogromcy baśni – spektakl dla dzieci w Teatrze Nowym

Łódź, ul. Zachodnia 93 mapa

czwartek 02.06.2016

teatr

Spektakl łączy lektorsko-dubbingowe środki wyrazu z żywym planem. Gra aktorska odbywa się w towarzystwie sztuk audio-wizualnych. Aktorzy za pomocą techniki zmiany głosów (wykorzystywanej m.in. przy dubbingowaniu filmów) oraz ciągłego ruchu tworzą w wyobraźni widza niezwykle plastyczny i sugestywny świat.

2.06.2016,
godz. 10.00
Mała Sala

„Pogromcy Baśni” to widowisko multimedialne. Narracji towarzyszy oryginalna muzyka, a klasyczna scenografia została zastąpiona animowanymi wizualizacjami. To widowisko performatywne dla dzieci na podstawie baśni opracowanych przez Marię Niklewiczową.

Przedstawienie czerpie wiele z tradycji ustnego przekazu. Zachowana została klasyczna forma i struktura baśni. W narracji pojawiają się żartobliwe aluzje do szeroko rozumianej współczesnej popkultury. Dzięki temu zarówno najmłodszych, jak i starszych widzów czeka świetna zabawa. W spektaklu bardzo istotną rolę pełni dźwięk. Część kompozycji nawiązuje do szeroko rozumianej muzyki filmowej, ale są także utwory utrzymane w stylistyce dubstep, drum and bass czy nujazz. Pojawiają się również dźwięki wykonywane na żywo. Usłyszeć można trąbkę, instrumenty perkusyjne oraz różne odgłosy dźwiękonaśladowcze. Na spektakl składają się dwie opowieści: skandynawska „Lilia wodna” oraz węgierska baśń „Żelazny Laczy”.

Spektakl dla dzieci w wieku 4-10 lat.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi - logo

Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi

Teatr istnieje od 1949 r. i od początku wnosi znaczący wkład w życie kulturalne Łodzi i Polski. Instytucja trwale czerpie z bogatego dorobku swojego Patrona i własnej tradycji teatralnej, dzięki czemu na deskach Nowego pojawiają …

Więcej

Adres:

ul. Zachodnia 93
90-402 Łódź


Kontakt:

42 633 44 94 w. 317
bilety@nowy.pl
http://www.nowy.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:teatr