Weleda

Początek lata z premierami! Wydawnictwo Skarpa Warszawska

📅 środa 19.06.2024 do niedziela 30.06.2024
Wydawnictwo Skarpa Warszawska
Wydawnictwo  Skarpa Warszawska proponuje czerwcowe premiery! Wśród nowości każdy znajdzie coś dla siebie:

„Morderstwo po francusku. Amerykanka i paryska zbrodnia”
Collen Cambridge
tłum. Hana Matejek-Khouri
gatunek: kryminał

Opis:
Kryminalna opowieść, której akcja rozgrywa się w Paryżu, i której bohaterką jest najlepsza przyjaciółka i powierniczka legendarnej Julii Child. Gdy Paryż na nowo odkrywa radość życia, Tabitha Knight, która niedawno przyjechała z Detroit, by odwiedzić swojego francuskiego dziadka, wyrusza eksplorować miasto. Paryż to nie tylko Miasto Świateł, ale też miejsce pełne historii, romantyzmu, wspaniałej architektury i najlepszej kuchni. Dzięki sąsiadce i przyjaciółce – Julii Child – Tabitha uczy się gotować dla swojego dziadka i wujka. Pobyt w Paryżu jest zachwycający, aż do momentu, gdy pewnego zimnego, grudniowego dnia w piwnicy zostaje znalezione ciało. Tabitha rozpoznaje w ofierze kobietę, którą poznała zaledwie wieczór wcześniej. Narzędziem zbrodni jest nóż należący do Julii… Tabitha postanawia zagłębić się w świat intryg i przemierza miasto z nadzieją, że znajdzie zabójcę, zanim ona, lub któreś z jej przyjaciół trafi do więzienia. Kryminalna uczta dla wszystkich fanów zawiłych historii, okraszonych szczyptą dreszczyku i całym mnóstwem niespodziewanych zwrotów akcji..

„Samotność Anioła Zagłady. Adam”
Robert J.Szmidt
gatunek: sci-fi

Opis:
Adam Sawyer to Anioł Zagłady, żołnierz, którego zadaniem, w razie wybuchu wojny, jest odpalenie arsenału nuklearnego USA. Adam Sawyer to także wybraniec, jeden z nielicznych, którzy taką wojnę przeżyją dzięki programowi „Arka” pozwalającemu na odbudowanie życia na wyjałowionej głowicami trineutronowymi Ziemi. Okrutny los sprawia jednak, że Adam zostaje wybudzony ze snu kriogenicznego. Jedyną szansą na przetrwanie jest dotarcie do znajdującego się po przeciwległej stronie kontynentu centrum „Arki”. Samotna podróż przez wyludnione Stany Zjednoczone to zarazem wyprawa w głąb siebie, a zarazem nieustanna walka z nieubłaganymi siłami natury i najskrytszymi lękami. Na końcu tej drogi czeka prawda po stokroć gorsza od wszystkiego, z czym zetknął się człowiek. Czy Adam zdoła ją udźwignąć?

„Głębia”
Andrzej Wardziak
gatunek: thriller

Opis:
Podwarszawskie Łomianki końcówki lat dziewięćdziesiątych. Kamil nie ma lekko w życiu, – najpierw traci ojca, później ślad ginie po jego młodszej siostrze. Nierozwiązana przez lata sprawa spędza mu sen z powiek, odbijając się na wszystkich aspektach życia. I gdy zaczyna dochodzić do wniosku, że powinien to po prostu zostawić i spróbować iść dalej, zdarza się coś, czego zupełnie się nie spodziewał. Trafia na ślad, który może mu pomóc rozwiązać zagadkę i zamknąć sprawę, którą już wszyscy odpuścili. Musi się jednak spieszyć – poziom wody zagrażającej wylaniem Wisły wzrasta z dnia na dzień. Opowieść, gdzie tajemnica splata się z poświęceniem, a główny bohater odkrywa, że obsesyjne grzebanie w przeszłości może czasem mieć opłakane skutki.

„Upał”
Marcin Ciszewski
gatunek: kryminał
seria: Meteo, tom III

Opis:
Stadion Narodowy. Sześćdziesiąt tysięcy kibiców. Najważniejsi politycy. Idealny cel!
Warszawę nawiedza fala upałów, a ulice są pełne kibiców, którzy przygotowują się do meczu Polska-Niemcy. Podinspektor Jakub Tyszkiewicz nie ma łatwego zadania. Odpowiada za bezpieczeństwo zaplanowanej rozgrywki, a tymczasem ktoś zamierza rozpętać piekło. Problem w tym, że nie wiadomo, kto jest wrogiem. Czy narodowe bezpieczeństwo wymaga ofiar? Jak daleko posuną się tajne służby? Kto decyduje o tym, co jest najlepsze dla interesu państwa?
Marcin Ciszewski rysuje scenariusz zamachu terrorystycznego w dusznej atmosferze wielkiego miasta, w którym wszystko może się wydarzyć…

Jednak to nie wszystkie propozycje Wydawnictwa – po więcej zajrzyjcie do zakładek NOWOŚCI i ZAPOWIEDZI.