Płocki Piknik Lotniczy

📅 sobota 19.06.2010 do niedziela 20.06.2010
Płocki Piknik Lotniczy

19-20 czerwca 2010

Naszą imprezą chcemy oddać cześć pamięci Płocczan, którzy w sierpniu 1920 roku przez dwa dni bronili miasta przed bolszewikami – za co Miasto Płock zostało uhonorowane przez Marszałka Józefa Piłsudskiego jako jedyne miasto – Krzyżem Walecznych.
Tegoroczny Płocki Piknik Lotniczy ma być również wspomnieniem polskich pilotów RAF tych nielicznych, którym tak wielu jeszcze nigdy nie zawdzięczało tak wiele.

Misja

Głównym celem naszego przedsięwzięcia jest popularyzacja lotnictwa w jego różnorodnych formach dostępnych niemalże dla każdego. Płocki Piknik Lotniczy ma być przekrojowym spojrzeniem na historię i zastosowanie lotnictwa. Dlatego uczestniczyć w nim będą zarówno historyczne jak i współczesne samoloty i śmigłowce wykorzystywane w sporcie, rekreacji, transporcie, ratownictwie oraz użytkowane przez siły zbrojne. Chcemy, aby nasza impreza miała charakter rodzinnej rozrywki i pozostawiła niezatarte wrażenia dla każdego widza, bez względu na jego wiek.

Miejsce
W tym roku pokazy dynamiczne Płockiego Pikniku Lotniczego po raz pierwszy odbywać się będą nie nad lotniskiem Płock – Kostrogaj. Tym razem areną pokazów będzie przestrzeń powietrza ponad nurtem Wisły na wysokości płockiego Starego Miasta. Strefę dla publiczności stanowić będzie ciąg nadwiślańskich wzgórz, wznoszących się na wysokość około 50 m ponad poziom szerokiej na prawie kilometr Wisły. Ten naturalny amfiteatr, o długość ponad 2000m, okraszony zabytkami architektonicznymi z przestrzeni X wieków Płocka, umożliwia komfortowe oglądanie pokazów lotniczych przez 60 000 widzów jednocześnie.

Naturalne warunki ukształtowania terenu, dostępnego są dla widzów dzięki systemowi schodów i tarasowych alej. Wszystko to pozwoli podziwiać akrobacje bez zadzierania głowy

Program imprezy:

Każdego dnia Pikniku zaplanowane zostało ponad 7 godzin pokazów dynamicznych, które rozpoczną się o godzinie 10.00 i będą realizowane wg następującego układu:
skoki spadochronowe,
paralotnie,
szybownictwo,
lotnictwo ultralekkie,
samoloty historyczne (m.in. z okresu Bitwy o Anglię),
wojskowe samoloty odrzutowe,
lotnictwo użytkowe,
śmigłowce,
akrobacje samolotowe (z udziałem grupy Żelazny w niskiej akrobacji między przeszkodami pneumatycznymi),
aerostaty.

Pokazy komentować będzie Tadeusz Sznuk – dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny, pilot samolotowy i śmigłowcowy, pasjonat lotnictwa.

Imprezy towarzyszące

IV Plockiemu Piknikowi Lotniczemu towarzyszyć będą różnorodne imprezy.
Pokaz filmów lotniczych

VII Zlot Zabytkowych Mercedesów „Mercedesem po Wiśle”.

Kontakt
Korespondencję prosimy wysyłać za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: piknik@lotniczyplock.pl

www.lotniczyplock.pl/
{{moduly ntltresc}}