Weleda

📅 poniedziałek 24.01.2011 do poniedziałek 07.02.2011
Play with English z native speakerami

O PROWADZĄCYCH

Play with English w całości prowadzony jest w języku angielskim przez nauczycieli z Irlandii, Wielkiej Brytanii oraz Kanady. Są to nauczyciele specjalnie dobrani do pracy z małymi dziećmi pod kątem kwalifikacji nauczycielskich (nauczanie języka angielskiego jako obcego), predyspozycji interpersonalnych, oraz umiejętności pracy z dziećmi.

SZCZEGÓŁY PROGRAMU

Program nastawiony jest na rozwój umiejętności konwersacyjnych dzieci, rozumienie  oraz rozbudowę słownictwa.

Dla najmłodszych ELE Kids proponuje zajęcia Play with English w soboty, popołudniu w dni powszednie oraz codziennie rano w ramach LITTLE ENGLISH CLUB.  Little English Club to inaczej „mini-przedszkole” angielskojęzyczne dla dzieci. Dzieci ucząc się języka angielskiego nabywają umiejętności zabawy w grupie, pracy z nauczycielem, a dodatkowo rozwijają się intelektualnie, plastycznie i ruchowo. Przy obecności rodziców, dzieci stawiają pierwsze kroki w nowej dla nich rzeczywistości. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez native speakera w języku angielskim.

Dla starszych dzieci Play with English jest zaprojektowane jako uzupełnienie podstawowego programu nauczania, który dzieci realizują w szkole, lub też w formie kursu. Podczas zajęć dzieci mają możliwość wykorzystania języka w rzeczywistych sytuacjach, które stwarza program już przez samą obecność native speakera. W czasie dwugodzinnych zajęć, dzieci poznają słownictwo i zwroty, które wprowadzane są przez lektora, uczestniczą w projektach plastyczno-manualnych, zabawach ruchowych oraz muzyczno-rytmicznych. Dla urozmaicenia zajęć, lektorzy korzystają z zasobów internetowych i multi-medialnych. Przy dobrej pogodzie, lektor przenosi zajęcia ruchowe do parku sąsiadującego przy budynku „Rondo Verona” w którym znajduje się szkoła ELE KIDS.

ZALETY

Z perspektywy dzieci, nauka w ramach programu Play with English nabiera bardziej rzeczywistego wymiaru, gdzie język angielski staje się zjawiskiem autentycznym. Dzieci bardzo lubią swoich lektorów i mają ogromną motywację do próbowania komunikacji z nimi, wiedząc, że muszą komunikować się wyłącznie po angielsku. Zaletą również jest dwugodzinna sesja, gdzie nauczyciel ma czas na utrwalenie materiału w różnym kontekście przed zakończeniem zajęć. Co kilka lekcji, rodzice otrzymują zestawienie wprowadzonego słownictwa, oraz linki do stron internetowych z których korzystają lektorzy.

ZAJĘCIA POKAZOWE

Zajęcia Play with English oferowane są głównie w sobotę, w piątek, oraz wybrane grupy w dni powszednie. Zajęcia pokazowe organizowane są co tydzień w ramach dostępnych miejsc w poszczególnych grupach wiekowych. Little English Club spotyka się codziennie (dzień do wyboru) od 10:00-12:00.