Jadzia Pętelka

Pizza pod Krzywą Wieżą, Imperium Słońca, Koń Trojański i Pięta Achillesa

BLOK 1. WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. Wt 16.00

ITALIA

Zajęcia rozpoczniemy legendą o powstaniu Rzymu. Dowiemy się co oznacza przysłowie „ Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu" i dlaczego był uważany za centrum ówczesnego świata. Porównamy granice starożytnego imperium z dzisiejszą mapą Italii i zastanowimy się do czego podobny jest Półwysep Apeniński. Obejrzymy Wezuwiusza i Etnę, odwiedzimy nowożytny Rzym i zobaczymy co pozostało z czasów dawnej świetności. Następnie obejrzymy Krzywą Wieżę w Pizie i przepłyniemy się kanałami Wenecji. Dowiemy się też jakie odkrycia zawdzięczamy Włochom i jakich włoskich słówek używamy na co dzień. Na koniec przyjrzymy się włoskim przysmakom i wykonamy włoski obrazek z kolorowego makaronu.

BLOK 2. W PLEMIENNEJ WIOSCE. Wt 17.00

IMPERIUM SŁOŃCA

Cofniemy się w czasie o 500 lat, by ponownie, wraz z Krzysztofem Kolumbem, odkryć Amerykę Środkową. Poznamy Meksyk sprzed czasów konkwisty, odwiedzimy piramidy, poznamy obyczaje, tradycje i legendy plemion Majów i Azteków. Poznamy też historię czekolady i dowiemy się jakie jeszcze produkty sprowadzono do Europy z Meksyku. No i oczywiście spróbujemy postawić jajko wzorem Kolumba!

BLOK 3. MITOLOGIE ŚWIATA. Wt 18.00

WOJNA TROJAŃSKA

Kolejne, ilustrowane slajdami, spotkanie ze starożytną Grecją. Jak zwykle zaczynamy od mapy świata i dowiadujemy się, że granice dawnych imperiów ulegały częstym zmianom. Odwiedzamy mityczną i współczesną górę Olimp, u podnóży której odbył się Sąd Parysa. Po wręczeniu najpiękniejszej z bogiń Złotego Jabłka udajemy się do Sparty, porywamy piękną Helenę i bunkrujemy się w Troi. Poznajemy przepowiednie Kassandry i dowiadujemy się czym była Pięta Achillesa i w jakim znaczeniu używa się tego określenia obecnie. Wojnę trojańską kończymy podstępem Ulissesa i wprowadzeniem do miasta Konia Trojańskiego.

Warsztaty prowadzone są według autorskiego programu i przygotowane z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Program oparty jest na ciekawostkach i kreuje pozytywny obraz świata. Tematy zajęć ilustrowane są prezentacją multimedialną przeplataną tematycznymi zabawami ruchowymi i plastycznymi. Prowadzący wciągają dzieci do dyskusji, zachęcają do wyrażania swoich opinii i dokonywania porównań. Wszystkie elementy są dopasowane do zakresu umiejętności i możliwości biorących udział w kursie osób. Dzięki temu dzieci nie tylko poszerzają swoją wiedzę o świecie, ale przede wszystkim świetnie się bawią.

Zajęcia prowadzone są w dwóch dogodnych lokalizacjach na Ursynowie: we wtorki w Domu Kultury Stokłosy przy ul. Lachmana 5 oraz w soboty w przedszkolu nr 351 im. W. Chotomskiej ul. Warchałowskiego 4.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zapisy : zapisy@etnosfera.pl lub pod nr tel. 604 625 016.

Cennik warsztatów:
Paszport jednorazowy: 20 zł
Paszport uprawniający do 5 podróży: 90 zł
Paszport uprawniający do 10 podróży:150 zł

Zapraszamy też do zapoznania się z naszą ofertą na stronie www.facebook.com/etnosfera