Pinokio. Pokaz przedpremierowy dla Czytelników Miasta Dzieci!

📅 czwartek 16.10.2014
Pinokio. Pokaz przedpremierowy dla Czytelników Miasta Dzieci!

Ubogi konstruktor zabawek Dżepetto rzeźbi drewnianą kukiełkę. Ku jego wielkiemu zdziwieniu, zrobiona z sosnowego pnia zabawka zaczyna się ruszać i mówić. Dżepetto nadaje jej imię Pinokio. Ożywiony pajacyk za nic ma dobre wychowanie i sprawia swojemu stwórcy coraz więcej kłopotów wychowawczych. Wreszcie ucieka z domu i wyrusza w świat w poszukiwaniu przygód. Wkrótce będzie musiał ratować się przed oszustami, dowie się, jak to jest być w oślej skórze, a nawet zwiedzi wnętrze prawdziwego wieloryba. Podróż stanie się doskonałą okazją, aby Pinokio poznał znaczenie słów prawdomówność, lojalność i odwaga.

Premiera kinowa: 17 października 2014

Pinokio
Gatunek: przygodowy/familijny/komedia
Produkcja: Niemcy 2013