FMH mobile

Pingwin PikPok
23.09.10
godz. 14.00

„Bardzo się cieszę, że to właśnie Pingwin Pik Pok będzie witał wszystkich gości Aqua Parku Łódź. – stwierdza Sławomir Antos, Prezes Aqua Parku Łódź Sp. z o.o. – Dzięki temu, każdy mały i duży, będzie mógł choć na chwilę przenieść się w bajkowy świat łódzkiej animacji. Animacji, która na dobre zakorzeniła się w świadomości mieszkańców nie tylko naszego miasta, ale także całej Polski. Aqua Park to wyjątkowe miejsce w Łodzi i nie wyobrażam sobie lepszej lokalizacji dla naszego bohatera."

Od 15:00 do 18:00 planowane są dla naszych najmłodszych m.in.: czytanie fragmentów książki o Pik Poku przez panią Joannę Stasiewicz – głos z bajki animowanej, ale także „Latające Babcie" zabiorą w świat wyobraźni dzięki swoim bajkom i wierszykom. Całość czytania odbędzie się w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom". W trakcie święta animacji/rysunku nie może zabraknąć warsztatów plastycznych przybliżających właśnie technikę animacji poklatkowej oraz zostanie przeprowadzony konkurs plastyczny na najlepszą podobiznę Pik Poka. Nasi najmłodsi będą mieć także okazję ułożyć ogromne puzzle oraz zagrać na wielkoformatowej grze planszowej – oczywiście z naszym Pingwinem jako głównym bohaterem. Zatem, atrakcji co nie miara. Będzie można dodatkowo podziwiać pokazy psów – ratowników Straży Pożarnej oraz przyjrzeć się z bliska występom szczudlarzy. Podczas wydarzenia w hali Aqua Parku będzie można nabyć książki i filmy z przygodami Pingwina Pik Poka.

„Osobiście już nie mogę się doczekać momentu, kiedy Pingwin Pik Pok – jeden z moich ulubionych bohaterów bajkowych, będzie codziennie witać wszystkich gości odwiedzających nasz wyjątkowy Aqua Park." –  podsumowuje Prezes Antos.

JESIENIĄ musisz być na FALI !

PIK POK NA FALI
odsłonięcie pomnika Pingwinka Pik-Poka

godz. 14.00 – 18.00

14.00 – 14. 30 – Uroczyste odsłonięcie Pomnika Pik-Poka przez dzieci, w obecności Tadeusza Wilkosza – autora serii filmów o Pik-Poku i Wiesławy Zewald – Wiceprezydenta Miasta Łodzi;
14.30 – 15.00 – Rozdanie tortu uczestnikom wydarzenia;
15.00 – 15.20 – Wspólne zdjęcie dzieci i gości przy pomniku Pik-Poka;

15.30 – 18.00 – Pik – Pok na Fali – atrakcje dla dzieci:
 –  15. 30 – 16.00 – Joanna Stasiewicz czyta fragmenty książki o Pik-Poku w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom";
 –  16. 00 – 17.30 – Warsztaty plastyczne dla dzieci przybliżające technikę animacji poklatkowej: „Moja własna lalka";
 –  16.00 – 17.00 – Czytanie bajek i wierszyków z „Latającymi Babciami";
 –  15.30 – 16.30 – Pokaz psów – ratowników Straży Pożarnej;

–  15.30 – 18.00 – Bajkowe Gry:
Układanie wielkoformatowych puzzli Pik-Poka;
Wielkoformatowa gra planszowa Pik-Poka ;
Twister Pik-Poka;
 –  15.30 – 18.00 Wykonywanie portretów Pingwinka Pik-Poka – konkurs plastyczny dla dzieci;
 –  16.00 – 18.00 – Malowanie twarzy dzieciom.

Podczas wydarzenia w hali Aquaparku swoje stoiska zaprezentują: wydawnictwo Literatura – książki m.in. o przygodach Pik-Poka oraz firma My Fly – płyty z filmami produkcji Se-ma-for. Imprezie towarzyszyć będą występy szczudlarzy.

Więcej informacji:
E-mail: rzecznik@aquapark.lodz.pl