Weleda

Piknik rodzinny w Trójmieście

📅 piątek 21.05.2010 do niedziela 23.05.2010
Piknik rodzinny w Trójmieście
W ramach obchodów "Międzynarodowego Dnia Bioróżnorodności" przygotowano piknik "Bioróżnorodność – poznaj by zachować!"- plenerową akcję edukacyjną propagującą ekologię (piątek – 21 maja), festyn ekologiczny "Gdynia naturalnie" (sobota – 22 maja) oraz ostatni akcent "ABC Bioróżnorodności" – "Biologiczną Różnorodność Mórz" (niedziela – 23 maja). Wszystkie wydarzenia będą miały miejsce przed Akwarium Gdyńskim lub w jego wnętrzu.

Piknik "Bioróżnorodność – poznaj by zachować!"

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej oraz Akwarium Gdyńskie zapraszają w piątek (21 maja) w godz. 10.00-15.00 na piknik "Bioróżnorodność – poznaj by zachować!". Ta plenerowa akcja edukacyjna odbędzie się przed Akwarium.

W programie m.in.:

– tworzenie i układanie krainy drzew z naturalnych materiałów i odpadów na specjalnie rozwiniętym naturalnym trawniku;

– warsztaty plastyczne – tworzenie przestrzennych makiet fragmentu ekosystemu Morza Bałtyckiego oraz wybrzeża mangrowego;

– warsztaty mikroskopowe – prezentacja zwierząt i roślin bałtyckich oraz żyjących na styku lądu i morza, a także inkluzji w bursztynie;

– poznawanie tropów zwierząt i tajników drzew;

– "Kto mieszka w dziupli?" – opowieści o ptakach gniazdujących w dziuplach, jak poprawnie zbudować budkę lęgową, kolorowanki dla najmłodszych;

– "Ptaków chmury z makulatury" czyli warsztaty z chlapaniem, gnieceniem i wyciskaniem – przerabianie za pomocą drewnianych foremek i wody ścinków z niszczarki na figury ptaków dziuplastych;

– warsztaty papieru czerpanego;

– odlewanie z gliny tropów zwierząt leśnych;

– łowienie puszek aluminiowych na "wędkę" i inne konkursy;

– "Wszystko co młody botanik o drzewach wiedzieć powinien" – po co nam drzewa, z jakich elementów są zbudowane, w jaki sposób rosną na długość i grubość, jak odróżnić od siebie podstawowe gatunki, ile lat miało pewne drzewo w chwili ścięcia…;

– radosne pląsy i taneczne akrobacje szczudlarek;

– eksperymenty związane z oczyszczaniem wody

a także "Zrób się na drzewo" – zielony makijaż, promocja programu edukacyjno-informacyjnego "Pies w wielkim mieście" Urzędu Miasta Gdyni, konkursy segregacji odpadów, projekcje filmów, czytanie gawęd i bajek o drzewach, konkursy wiedzy o różnorodności biologicznej i wiele innych niespodzianek!

Podczas pikniku Komunalny Związek Gmin "Dolina Redy i Chylonki" prowadzić będzie zbiórkę odpadów niebezpiecznych (baterie, drobne odpady elektroniczne i elektryczne).

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: www.ciee-gda.pl

{{moduly ntltresc}}

Festyn ekologiczny "Gdynia naturalnie"

Z kolei w sobotę (22 maja) w godz. 10.00-15.00 na Skwerze Kościuszki przed Akwarium Gdyńskim odbędzie się festyn ekologiczny „Gdynia naturalnie", na który zaprasza Miasto Gdynia.

W programie warsztaty plastyczne, mikroskopowe, projekcje filmowe, warsztaty papieru czerpanego, konkursy, quizy oraz zabawy tematyczne, punkt informacyjny programu „Pies w wielkim mieście", zwiedzanie autobusu napędzanego ekologicznym paliwem CNG oraz konkurs wiedzy o tym paliwie (nagroda główna będzie rower!).

Biologiczna Różnorodność Mórz

A na finał – w niedzielę (23 maja) – w ramach akcji edukacyjnej „ABC Bioróżnorodności" Akwarium Gdyńskie zaprasza młodzież i dzieci w wieku powyżej 4 lat, a także wszystkich zainteresowanych przyrodą świata, do udziału w dniu z "Biologiczną Różnorodnością Mórz". Wstęp wolny.

Dla wszystkich zostanie otwarte laboratorium biologiczne. W pracowni plastycznej mali i duzi będą mogli pokazać jak widzą morze swoimi oczami. W Sali Kinowej uczestnicy obejrzą filmy przyrodnicze pokazujące życie mórz, a Sali Mokrej dotkną ryb żyjących w Bałtyku!

Więcej informacji na stronie internetowej: www.akwarium.gdynia.pl

źródło www.gdynia.pl