Piknik Rodzinny, Jaworzno

📅 sobota 21.09.2013
Piknik Rodzinny, Jaworzno

Podczas imprezy będzie można wypełnić specjalną ankietę, która pomocna będzie podczas planowania modernizacji parku. Pierwszy etap modernizacji – projektowanie placu zabaw – ruszy jeszcze w tym roku.

Choć piknik zaplanowany jest od godziny 15:00 to park będzie tętnił życiem od samego rana. Do południa bowiem odbywać się w nim będzie Grand Prix w biegach ulicznych na różnych dystansach.

Popołudnie to czas przeznaczony dla rodzin. Od godz. 15:00 będzie można wziąć udział w konkursach i zabawach z nagrodami, skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni czy też warsztatów plastycznych. Na scenie zaprezentują się zespołu muzyczne i taneczne działające w Młodzieżowym Domu Kultury oraz harcerski zespół Oraka.

– To pierwszy krok w kierunku ponownego "ożywienia" Parku Lotników – mówi Sebastian Kuś, naczelnik Biura Promocji i Informacji UM. – Zgodnie z założeniem park ma być podzielony na kilka stref aktywności, aby spełnić oczekiwania osób w różnym wieku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, powstanie tam nie tylko plac zabaw, ale także spokojne miejsce dla osób starszych oraz strefa aktywna dla osób uprawiających sport.

Aby poznać dokładnie oczekiwania mieszkańców wobec nowego wizerunku parku jeszcze przed wakacjami przeprowadzona została specjalna ankieta. Swoje zdanie na temat modernizacji Parku Lotników będzie można wyrazić podczas najbliższego pikniku.

– Przygotujemy specjalnie oznakowane stoisko, gdzie będzie można dowiedzieć się o planach wobec tego miejsca. Bardzo zależy nam na udziale mieszkańców w projektowaniu parku. Chcemy, aby to oni podpowiedzieli jak park powinien wyglądać w przyszłości, a także jakich atrakcji w nim oczekują – wyjaśnia Sebastian Kuś.

Modernizacja parku odbywać się będzie etapami. W pierwszej kolejności ma powstać projekt placu zabaw, który zlokalizowany będzie za amfiteatrem – w miejscu, gdzie już kiedyś znajdowały się huśtawki.

Na piknik zaprasza Prezydent Miasta, Ochotnicza Straż Pożarna Osiedle Stałe oraz Miejskie Centrum Kultury i Sportu.