Piknik literacki dla dzieci – spotkanie pierwsze
Delfinek
Zapraszamy na specjalną edycję Pikniku literackiego dla dzieci. W tym roku zabieramy Was w wyjątkową podróż literacką, w której kolejnymi przystankami będą gatunki literatury dziecięcej, m.in.: poezja, powieść, komiks i książka ilustracyjna.

Spotykamy się wyjątkowo, w ogrodzie Muzeum Władysława Broniewskiego, przy ul. Jarosława Dąbrowskiego 51 w Warszawie.

Warsztaty Pikniku Literackiego dla dzieci odbywają się w ramach programu wydarzeń letnich Muzeum Literatury „Ogród przez lato”.

W tym roku Piknik Literacki odbędzie się w trzy sierpniowe i jedną wrześniową niedzielę.

Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy! Adres: warsztatyrodzinne@muzeumliteratury.pl

W temacie maila prosimy podać nazwę warsztatu (lokomotywa, małpa, krowa, dong), na każdy warsztat należy się zapisywać osobno. Na jeden warsztat zapisujemy max. 6 dzieci. O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń. Jednocześnie na terenie ogrodu może przebywać max. 12 dzieci (niektóre warsztaty odbywają się równolegle). Jednemu dziecku może towarzyszyć max. 2 opiekunów. Zapisanie się na warsztat jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu bezpieczeństwa. Prosimy zapoznać się z REGULAMINEM. 

PROGRAM:

12.00-14.00 LOKOMOTYWA/IDEOLO

Jak oswoić trudne wyzwania współczesnego świata w oparciu o język poezji, Małgorzata Gurowska, Joanna Ruszczyk, wiek 5+

Kontynuacja książki „Lokomotywa/ IDEOLO”, opartej na motywach najbardziej znanego utworu literatury dziecięcej. Kto zasiądzie w kolejnych wagonach? O tym zadecydują uczestnicy warsztatów. Szukamy odpowiedzi na wspólnie stawiane pytania o tożsamość narodową, problemy z różnego rodzaju dyskryminacją i inne aktualne kwestie społeczne, gospodarcze, ekologiczne.Praca na warsztatach opiera się na współpracy międzypokoleniowej, zapraszamy na warsztaty także opiekunów.

Zapisy: LOKOMOTYWA

12.00-13.30 WODNE FIGLE „Małpą w kąpieli”

Zabawy sensoryczne dla najmłodszych wokół wiersza Aleksandra Fredry, Małgorzata Kędzierzawska, wiek 2+

Wodne atrakcje dla najmłodszych podczas spotkania z wierszem Aleksandra Fredry „Małpa w kąpieli”. Bedzie można nalewać, przelewać i… co najważniejsze – rozlewać! Kręcić kur-kami w lewo, w prawo, z dołu do góry, z góry na dół, a potem przeglądać się w zwierciadle i sprawdzić co z tego wyniknie…

Zapisy: MAŁPA

14.00 – 15.30 CZY KROWA MOŻE BUJAĆ SIĘ NA CHMURZE?

Warsztaty plastyczne, Małgorzata Kędzierzawska, wiek 4 +

Co może wydarzyć się w letnim ogrodzie, w samym środku miasta, kiedy dodamy do niego trochę poezji? Podczas spotkania z wierszem Natalii Usenko „Czarna Krowa” dowiecie się jakie cuda mogą się wydarzyć w samym środku lata i czy krowy mogą latać. Każdy będzie miał okazję stwo-rzyć własną zwariowaną krowę ze skrzydłami. Będziemy tworzyć, konstruować i malować na naprawdę dużym formacie.

Zapisy: KROWA

14.00 – 15.30 DONG, CO MA ŚWIECĄCY NOS I INNE WIERSZYKI

W świecie wyobraźni wyobraźni, ruchu i dźwięku Edwarda Leara, warsztaty kreatywnego działania, Jakub Snochowski, wiek 6+

„Takie Coś – takie ani to, ni sio, Poszło raz do lasu Dżolibolibo”. Wersy z wiersza „Takie Coś” Edwarda Leara zainspirują nas do zaskakującej i nieprzewidywalnej przygody, podczas której z wiersza spróbujemy wykreować przestrzeń „tu i teraz”. Przestrzeń wyjątkową, bo zmiennokształtną, gdyż „Takie Coś” kryje w sobie wiele tożsamości: owada, ryby, ptaka, a może nawet ssaka… Co się wydarzy, gdy poczujemy, że obrastamy w pióra bądź pokrywają nas łuski? Dokąd zaprowadzi nas dźwięk owada przywołany w naszej wyobraźni?W naszym letnim lesie Dżolibolibo „takie siakie, czy owakie” stanie się kształtem, ruchem i miejscem, w którym dla wszystkich jest przestrzeń i akceptacja.

Zapisy: DONG

Pozostałe spotkania: 9.08, 23.08, 6.09.2020

668 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza

Celem i zadaniem Muzeum Literatury jest wszechstronne zainteresowanie się i otoczenie opieką spuścizn i pamiątek związanych z literaturą polską, jej twórcami, a także szeroko pojętym życiem literackim w Polsce w sensie terytorialnym i historycznym. Oddziały Muzeum: Oddziały W …

Adres:
Rynek Starego Miasta 20,
00-272 Warszawa
Kontakt:

22 831 40 61 (centrala)22 831
sekretariat@muzeumliteratury.pl
http://www.muzeumliteratury.pl
facebook