Pierwszy czerwca w Rudzie Śląskiej pełen atrakcji!

📅 sobota 31.05.2014 do niedziela 01.06.2014
Pierwszy czerwca w Rudzie Śląskiej pełen atrakcji!

Zabawa na rudzkim rynku rozpocznie się o 15:00 konkursem na najbardziej pomysłowe przebranie – najoryginalniejsze pomysły zostaną nagrodzone. Nagroda w tym konkursie jest wyjątkowa. Zwycięzca już 2 następnego dnia przejmie władzę w Rudzie Śląskiej i razem z prezydent Grażyną Dziedzic, będzie pełnił obowiązki prezydenta miasta. Dzieciaki będą miały także okazję podziwiać magiczne sztuczki prezentowane przez Czarodzieja Alkadiassa oraz pobawić się w poszukiwaczy czarodziejskich zwierzaków. Niezwykle ciekawie zapowiada się Gra Miejska, podczas której dzieci wcielą się w rolę detektywów. Dodatkowo będzie można wziąć udział w różnych konkursach sprawnościowych z nagrodami i powalczyć o rower, czyli nagrodę główną. Z kolei pod koniec imprezy, około godz. 18:00, wszystkie dzieci będą wspólnie bawić się na balu przebierańców.

Impreza na rynku to jednak nie wszystko! Ciekawe atrakcje w ramach Dnia Dziecka czekają na dzieci także w innych miejscach Rudy Śląskiej. Rozpoczną się 1 czerwca i będą trwały przez tydzień.

Aby najmłodsi rudzianie mogli cieszyć się swoim świętem jak najdłużej, Aquadrom przygotował specjalnie dla nich mnóstwo atrakcji. Liczne konkursy, gry i zabawy, prowadzone przez animatorów, z pewnością umilą czas zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. Zorganizowane zostanie także wodne, bajkowe przedstawienie.

Dzień dziecka w Aquadromie upłynie pod znakiem szalonej zabawy pod okiem animatorów, którzy zadbają o to, żeby najmłodsi spędzili swoje święto w wyjątkowy sposób – informuje Agnieszka Piekorz z rudzkiego Aquadromu. – Będzie wiele konkursów oraz duża dawka pozytywnej energii. Wszystkie dzieci zapraszamy do udziału w naszym bajkowym przedstawieniu, w którym najmłodsi zaprezentują także swoje umiejętności aktorskie – dodaje. Z okazji Dnia Dziecka, Aquadrom oferuje promocyjny cennik, który obejmie osoby do 18 roku życia. Cena dwugodzinnego biletu do Strefy Rekreacji i Sportu, w terminie od 1 do 6 czerwca, za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej, wyniesie 10 zł .

Wiele atrakcji proponuje najmłodszym mieszkańcom Rudy Śląskiej Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka. W ramach Dnia Dziecka placówka zaprasza dzieci wraz z rodzicami na warsztaty artystyczne ze zdobienia porcelany, podczas których każda rodzina wykona wspólną kompozycję. Warsztaty odbędą się w godz. od 13:00 do 18:00. Dodatkowo w tym dniu, warto zwiedzić stałą wystawę muzeum pt. „Urok starej porcelany".

O najmłodszych rudzianach nie zapomniała także Miejska Biblioteka Publiczna, która z okazji Dnia Dziecka przygotowała w poszczególnych filiach rozmaite atrakcje. Rozpoczną się już 31 maja  i potrwają cały tydzień (do 6 czerwca). Dzieci będą mogły uczestniczyć w różnych konkursach, grach, zabawach, zajęciach animacyjnych, oglądać filmy, a także wystartować w turnieju tenisa stołowego.

Niezwykle ciekawie zapowiada się 6 czerwca, ponieważ o godz. 9:00 na miejskim rynku stanie „Magiczny Książkobus", który zaproponuje udział w wielu zabawach czytelniczych oraz konkursach. Szczegółowy plan imprez w bibliotece na stronie: http://biblioteka.r-sl.pl/biblioteka/

Natomiast Miejskie Centrum Kultury zaprasza dzieciaki na spektakl pt. „Księżniczka na ziarnku grochu" , który odbędzie się 1 czerwca o godz. 17:00. Interpretację tej dobrze znanej baśni, pełną kolorów, śpiewu i tańca, przedstawią aktorzy Teatru Fabryka Kultury ze Świętochłowic. Cena biletu na przedstawienie wynosi 15 zł.

Jak co roku, w bielszowickim Parku Strzelnica przy ul. Sportowców 29 (31 maja, godz. 11:00 – 15:00) odbędzie się impreza plenerowa pod hasłem „Dajmy radość dzieciom". Zapowiada się wiele różnych atrakcji dla dzieciaków i ich opiekunów, a także bogata oferta gastronomiczna. Wśród atrakcji zaplanowanych w tym dniu znalazł się mini turniej piłkarski dla dzieci, podczas którego wystąpi drużyna z Rudy Śląskiej Akademia Piłkarska „Bielik" oraz innych uczestników imprezy. Dzieciaki będą miały także okazję wziąć udział w wielu konkursach, grach i zabawach sportowych oraz zespołowych z udziałem dzieci z AP „Bielik".

Dzień 1 czerwca ciekawie zapowiada się także w bielszowickim Domu Kultury. Specjalnie dla dzieci iluzjonista Apollino oraz wróżka Iwona zaprezentują „Magiczne Show Iluzji". Kabaretowa forma imprezy, magia przeplatana z muzyką oraz różnymi konkursami, z pewnością da dzieciom wiele radości oraz przeniesie w je świat wyobraźni. Występ rozpocznie się 1 czerwca o 16:00. Koszt biletu to 10 zł.

„Happy Day" – to hasło imprezy organizowanej przez Kościół Boży w Rudzie Śląskiej, wspólnie z organizacją King′s Kids. Impreza odbędzie się 7 czerwca, w godz. od 16:00 do 18:00, przy pl. Chopina 3. Wydarzenie skierowane jest do dzieci i ich rodziców, którzy będą mieli okazję wziąć udział we wspólnych zabawach i konkursach. W ramach imprezy przewidzianych jest wiele atrakcji, nagrody i poczęstunek.