Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi i Polskie Centrum Origami zapraszają do konkursu
Akademia tańca
FMH mobile

📅 poniedziałek 29.08.2011 do poniedziałek 31.10.2011

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi,
Polskie Centrum Origami – Oddział w Łodzi,
Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego

zapraszają

dzieci z przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Łodzi i województwa łódzkiego
do udziału w konkursie: Pamiętaj o Łodzi – to miastu nie szkodzi

Cele konkursu:
– pozyskanie pomysłów na promowanie miasta, poprzez wytypowanie
i upowszechnianie symboli specyficznych dla Łodzi,
– wzmacnianie więzi z miastem oraz wspieranie procesu utożsamiania się
z małą ojczyzną,
– zainteresowanie uczniów historią i współczesnością Łodzi, przybliżenie jej zabytków
i architektury.
– wspieranie rozwoju, zdolności i kreatywności ucznia, rozwijanie uzdolnień twórczych dzieci i
młodzieży,
– popularyzowanie sztuki origami,
– wykorzystanie ciekawych technik plastycznych w pracy z dziećmi i młodzieżą,
– upowszechnianie wartościowych form spędzania czasu wolnego.

Uczestnicy konkursu
-przedszkolaki – wiek 5 – 7 lat;
– uczniowie szkół podstawowych:
– klasy I – III;
– klasy IV – VI.
– uczniowie gimnazjów

Uczestnicy mają za zadanie wykonanie pracy z wykorzystaniem sztuki składania papieru – origami, nawiązujących tematyką do zabytków architektury, przeszłości miasta bądź organizowanych w nim imprez. Prace uczestników z klas IV-VI i gimnazjów powinny zawierać także krótką wypowiedź pisemną (3-5 zdań) uzasadniającą wybór danego symbolu.

Prace powinny być wykonane indywidualnie i samodzielnie zgodnie z zasadami sztuki origami. Prace
wykonane techniką płaską nie mogą być większe niż format A4. Prace przestrzenne mogą mieć
wymiar maksymalnie 20 X 20 X 20 cm (szerokość X długość X wysokość kompozycji).

Dozwolone techniki to :
-origami płaskie z koła, kwadratu, trójkąta;
-origami przestrzenne z koła, kwadratu, trójkąta lub prostokąta.

Prace należy dostarczyć do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Łodzi, ul. Wólczańska
202, parter, pokój 24: – w godzinach pracy Biblioteki lub za pośrednictwem poczty.

Uczestnicy konkursu otrzymają okolicznościowe dyplomy, autorzy nagrodzonych prac
upominki rzeczowe.

Harmonogram konkursu
1. Termin składania i nadsyłania prac upływa z dniem 31 października 2011 r. O przyjęciu nie decyduje data stempla pocztowego.
2. Ogłoszenie wyników konkursu – listopad 2011 r.; dokładna informacja ukaże się na stronach internetowych organizatorów.
3. Listopad 2011 r. – otwarcie wystawy pokonkursowej.
4. Organizatorzy nie odsyłają prac – istnieje możliwość ich odebrania po zakończeniu wystawy – w terminie podanym e-mailem przez organizatorów przedszkolom/szkołom/opiekunom uczestników. Prace nieodebrane w tym terminie przechodzą na własność organizatorów konkursu.

Informacje dodatkowe:
Strony internetowe organizatorów:
Pedagogiczna Biblioteki Wojewódzka w Łodzi, telefon: (0-42) 636 12 50;
Polskie Centrum Origami
Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego

Pozostałe szczegóły, przydatną literaturę zarówno na temat Łodzi jak i tajników origami,znajdziecie w regulminie konkursu.

Serdecznie zapraszamy do udziału!