Weleda

Parada dzieci i ludzi dobrej woli

📅 poniedziałek 17.05.2010
Parada dzieci i ludzi dobrej woli
Od stycznia br. przedstawiciele akcji odwiedzają wybrane polskie miasta. Na terenie Gdańska w program włączyło się blisko 20 placówek handlowych zachęcając kupujących do przyjęcia reszty lub jej części w postaci cegiełek – Dobrych Dukatów.

Parada wyruszy 17 maja o godzinie 11:30 spod Targu Drzewnego, przejdzie ulicą Długą, Długim Targiem w kierunku Fontany Neptuna. Dzieci ubrane w tradycyjne stroje różnych kultur i zakątków świata toczyć będą ogromne modele Dobrych Dukatów UNICEF .

Przed estradą w okolicach Dworu Artusa powita je Prezydent Miasta Gdańska, Paweł Adamowicz oraz przedstawiciele UNICEF Polska i Mennicy Polskiej. Następnie estrada zostanie udostępniona dzieciom, gdzie do godziny 13:30 będą mogły wziąć udział w zabawach i konkursach. Na te atrakcje zapraszamy wszystkie dzieci z Gdańska i okolic.

W tym samym czasie inna grupa dzieci wraz z przedstawicielami UNICEF i Mennicy Polskiej przejedzie ulicami miasta kolorowym autobusem zachęcając gdańszczan i turystów do odwiedzenia Długiego Targu i zapoznania się z ideą programu "Reszta w Twoich rękach". Autobus przejedzie trasą: Targ drzewny – Okopowa – Podwale Przedmiejskie – Reduta Żbik – Długie Ogrody – Stągiewka – Chmielna – Podwale Przedmiejskie – Okopowa – Wały Jagiellońskie – Podwale Grodzkie – Rajska – Wielkie Młyny – Podmłyńska – Podwale Staromiejskie – Targ Drzewny. Podróż zakończy się w okolicach estrady, gdzie dzieci włączą się w konkursy i zabawy.
Serdecznie zapraszamy!

Całość dochodu z akcji przeznaczona będzie na zakup niezbędnych produktów pomocowych dla dzieci z krajów rozwijających się lub dotkniętych klęską humanitarną. Każdy Dobry Dukat ma wartość 4 zł. To wystarczy, aby UNICEF mógł zapewnić dzieciom: 8 szczepionek przeciwko polio, 27 saszetek lekarstwa przeciw odwodnieniu czy 4 wysokokaloryczne posiłki. Akcja "Reszta w Twoich rękach" potrwa do 1 czerwca 2010 roku.

Więcej informacji:
Jolanta Bylica, jbylica@unicef.pl, tel. 502 505 274.
Mariusz Przybylski, mariusz_przybylski@mennica.com.pl, tel. 603 600 379

źródło www.gdansk.pl