Akademia tańca

godz. 12.00 oraz 14.00

gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego
wejście od ul. Muzealnej

Bilety warsztatowe w cenie 10 zł (dla dziecka i jednego opiekuna) dostępne w kasie głównej muzeum (wejście od ul. Muzealnej, tel. 77 443 17 54 )  od 13 października 2015 roku, od godz. 9.00. Liczba miejsc ograniczona.

Opis warsztatów:

Co to jest kabłączek, zausznica czy enkolpion? O tym, jaką biżuterię noszono w średniowieczu i jak ją wytwarzano można będzie dowiedzieć się podczas zwiedzania części stałej wystawy historycznej "Opole – gród, miasto, stolica regionu", połączonego z opowieścią na temat sposobów i technik wyrabiania biżuterii we wczesnym średniowieczu.

Działania plastyczne polegać będą na projektowaniu i wytwarzaniu z modeliny, metalu i sznurka biżuterii inspirowanej wczesnośredniowiecznymi wzorami.

Narzędzia i materiały plastyczne zapewnia Muzeum. Czas trwania: ok. 90 min.