Jadzia Pętelka

Otwarcie boiska sportowego w Modlniczce

📅 niedziela 07.09.2014 do środa 17.09.2014
Otwarcie boiska sportowego w Modlniczce

Uroczystości rozpoczęły od symbolicznego przecięcia wstęgi przez wójta Tadeusza Wójtowicza, radnego i sołtysa Modlniczki Józefa Górskiego, radnego Modlniczki Grzegorza Kralkę oraz właściciela firmy wykonującej inwestycję PAGRO Włodzimierza Piotrowskiego. Boisko zostało również poświęcone przez wikarego z Parafii Modlnica Artura Gielatę. Kolejnym punktem programu był występ zespołu folklorystycznego Modlniczanki, które „ośpiewały" nowy obiekt.

W drugiej części obchodów zaplanowane były dwa mecze. W pierwszym meczu Żaki z LKS Sportowiec Modlniczka rozegrały mecz z Rodzicami, zakończony wynikiem 5-4.

Na zakończenie odbył się towarzyski mecz: Wisła Kraków Oldboy – Urząd Gminy i Przyjaciele. W zaproszonej drużynie wystąpili: Artur Sarnat, Marek Motyka, Marek Kusto [kapitan], Jacek Matyja, Zdzisław Janik, Marcin Jałocha, Dariusz Marzec oraz Łukasz Gorszkow. Naszą gminę reprezentowali: Tadeusz Wójtowicz [kapitan], Krzysztof Wołos, Grzegorz Kralka, Zbigniew Mazela, Sławomir Kawalec, Krzysztof Szumiec, Tomasz Księżyc, Tomasz Dudek, Krzysztof Sułko, Piotr Szumiec, Grzegorz Szopa, Wiktor Nenko. W szalenie zaciętym meczu ostatecznie zwyciężyła drużyna Wisły Kraków 6-5.

Stan pierwotny boiska, zdjęcia z budowy oraz aktualny wygląd boiska dostępne są w zakładce Aktualne inwestycje