Orszak Przyjaciół Świętego Franciszka

Park Kępa Potocka (rozpoczęcie orszaku o godz. 12:00 przy Rondzie Jerzego Turowicza). mapa

sobota 08.10.2016 do poniedziałek 10.10.2016

orszak świetego franciszka

Orszak Przyjaciół Świętego Franciszka zorganizowany przez Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” odbył się 2 października w Parku Kępa Potocka w Warszawie. Rozpoczął się uroczystym przemarszem rodzin z dziećmi
i zwierzętami. Na jego czele maszerowały dwa kucyki, postać Świętego Franciszka i Myszki Norki. Było słonecznie, kolorowo i bardzo radośnie.

 

Uroczystość rozpoczęła się uroczystym błogosławieństwem księdza Marka Traczyka z parafii Świętego Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. Piknik obfitował w moc atrakcji zarówno na scenie jak i poza nią. Wszyscy uczestnicy doskonale się bawili do samego zmroku. Wysłuchali porad dr Doroty Sumińskiej, dr Mileny Wojtyś-Gajda, Agnieszki Czech – dogoterapeuty. Podziwiali imponujące psie sztuczki w wykonaniu Rysy i Ody, obejrzeli triki piłkarskie Akademii Be Freestyle, zapierające dech akrobacje na rowerze w wykonaniu Piotra Bielaka, magiczne sztuczki iluzjonisty Tomasza Pałasza. Dzieci tańczyły wraz z Anią YouYa Jujką, bawiły się z Teatrem Katarynką i wsłuchiwały w wierszyki czytane przez gwiazdy – Anetę TodorczukPerchuć, Joannę Moro, Anetę Zając, Lidię Kopanię i Amina Bensalema.

Były wspólne atrakcje ze strażakami, m.in. kolejka tyrolska, wspinaczka i pokaz wozów strażackich. Dzieci szalały na dmuchańcach i w buble soccerach, czyli ogromnych toczących się kulach. Bawiły się klockami lego. Brały udział w warsztatach Eko-kartonowych,. Edukowały w zakresie opieki nad zwierzętami. Uczestnicy zabawy mogli się posilić bezpłatną wojskową grochówką.

Trudno wymienić wszystkie atrakcje i stoiska, które znajdowały się na terenie pikniku Orszaku Przyjaciół Świętego Franciszka.

Podczas imprezy prowadzona będzie zbiórka pieniężna oraz rzeczowa dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie koło Legionowa. Prezentowali się również czworonożni podopieczni Schroniska, którzy czekają na adopcję. Imprezę poprowadziła Ania YouYa Jujka.

Wszystkim organizacjom, fundacjom, firmom i partnerom, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu organizatorzy serdecznie dziękują. Współorganizatorem był Urząd Dzielnicy Żoliborz w Warszawie.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Orszak Przyjaciół Świętego Franciszka

Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" obejmuje opieką ponad 17 tys. dzieci z całego kraju. Z myślą o potrzebach osób chorych i niepełnosprawnych utworzono w Warszawie bezpłatny Ośrodek Rehabilitacji AMICUS - www.osrodekamicus.dzieciom.pl oraz hostel pielęgnacyjno-opiekuńczy dla podopiecznych Fundacji …

Więcej

Adres:

ul. Łomiańska 5
01-685 Warszawa


Kontakt:

022 833 88 88
fundacja@dzieciom.pl
http://www.dzieciom.pl
facebook