Wybierz miasto

Przyjazne dziecku

Nowa letnia kolekcja 5.10.15.

Katalog Miasta Dzieci • fundacje i stowarzyszenia

Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” obejmuje opieką ponad 17 tys. dzieci z całego kraju.
Z myślą o potrzebach osób chorych i niepełnosprawnych utworzono w Warszawie bezpłatny Ośrodek Rehabilitacji AMICUS – www.osrodekamicus.dzieciom.pl oraz hostel pielęgnacyjno-opiekuńczy dla
podopiecznych Fundacji przyjeżdżających do Warszawy na bezpłatną rehabilitację.

Obecnie w budowie jest drugi Ośrodek Rehabilitacji.
Aby pozyskać dodatkowe środki Fundacja prowadzi działalność wydawniczą – http://www.bremo.pl

Przy Fundacji działa Klub Myszki Norki. Jego głównym zadaniem jest integracja dzieci niepełnosprawnych z dziećmi zdrowymi. Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zainicjowała pierwszy w Warszawie cykl pokazów filmowych z audiodeskrypcją dla osób niewidomych i napisami dla niesłyszących w ramach Projektu Kino „Poza Ciszą i Ciemnością”.

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” stworzyła także „Akademię Dzieciom” – specjalną platformę, dzięki której użytkownicy mogą nauczyć się skutecznego pozyskiwania funduszy, w tym 1% podatku.

ul. Łomiańska 5

fundacja@dzieciom.pl

Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą

sob-pon
08.10-10.10.2016
orszak świetego franciszka
Plenerowe

Orszak Przyjaciół Świętego Franciszka

Orszak Przyjaciół Świętego Franciszka zorganizowany przez Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” odbył się 2 października w Parku Kępa Potocka w Warszawie. Rozpoczął się uroczystym przemarszem rodzin z dziećmi i zwierzętami. Na jego czele maszerowały dwa kucyki, postać Świętego Franciszka i Myszki Norki. Było słonecznie, kolorowo i bardzo radośnie.   Uroczystość rozpoczęła się uroczystym błogosławieństwem księdza […]

nd
06.10.2013
Koncert charytatywny na rzecz Jakuba Chanc – Suwałki

Koncert charytatywny na rzecz Jakuba Chanc – Suwałki

Koncert odbędzie się dnia 6.10. br. w Suwałkach w Centrum Handlowo Rozrywkowym Suwałki PLAZA, w godz. 16  19.
Na imprezie wystąpią: Klaudia Kulawik, Zespół Taneczny Dotyk , Zespół Czerwony Tulipan oraz DJ Touch z Warszawy. Wszyscy artyści występują pro bono.

pon
08.10.2012

Spotkania z muzyką

8 października o godz. 17.00 zapraszamy Was serdecznie na zajęcia z cyklu pt. „Spotkania z muzyką” w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr III przy ul. Tuchlińskiej 2A w Warszawie. Podczas spotkania naszym gościem będzie gitarzystka Ewelina Kotarska-Mikołajczyk. Zapoznamy się z tym popularnym instrumentem i pobawimy przy jego akompaniamencie.

śr-śr
03.10-31.10.2012
Bezpieczny przejazd

Bezpieczny przejazd

W październiku w ramach spotkań z Myszką Norką w bibliotekach odbędą się spotkania z przedstawicielami PKP Polskich Linii Kolejowych SA w ramach akcji Bezpieczny Przejazd – Zatrzymaj się i żyj! Podczas spotkania nasi goście zapoznają dzieci z zasadami bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych w formie dostosowanej do wieku maluchów, obejrzymy film edukacyjny i odpowiemy sobie na wszystkie najważniejsze pytania.

pon
10.09.2012

Spotkania z muzyką

10 września o godz. 17.00 zapraszamy Was serdecznie na pierwsze zajęcia z cyklu pt. „Spotkania z muzyką”. Będą się one odbywać w drugie piątki miesiąca w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr III przy ul. Tuchlińskiej 2A w Warszawie.

06.09.2012
Mokotowskie zabawy z Myszką Norką – Wakacji ciąg dalszy

Mokotowskie zabawy z Myszką Norką – Wakacji ciąg dalszy

6 września o godz. 17.00 zapraszamy Was serdecznie na pierwsze spotkanie z cyklu pt. „Mokotowskie zabawy z Myszką Norką”. Spotkania będą się odbywać w pierwsze czwartki miesiąca w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr XXXIII przy al. Niepodległości 19 w Warszawie.

09.08.2012

Kino Myszki Norki

9 sierpnia o godz. 17.00 zapraszamy na Kino Myszki Norki tym razem pod tytułem „Wśród zwierząt”, jak zawsze w kinie Alchemia przy ul. Jezuickiej 4 w Warszawie. Obejrzymy film „Sposób na wakacje Bolka i Lolka”.

19.07.2012

Kino Myszki Norki

19 lipca o godz. 17.00 zapraszamy na Kino Myszki Norki tym razem pod tytułem Wśród zwierząt jak zawsze w kinie Alchemia przy ul. Jezuickiej 4 w Warszawie. Obejrzymy bajki z serii Bolek i Lolek w Europie. Wraz z naszymi ulubionymi bohaterami będziemy podróżować po całym kontynencie.

21.06.2012

Kino Myszki Norki

21 czerwca o godz. 17.00 zapraszamy na Kino Myszki Norki tym razem pod tytułem „Wśród zwierząt”, jak zawsze w kinie Alchemia przy ul. Jezuickiej 4 w Warszawie.

śr
20.06.2012
Myszka Norka w Kinderplanecie

Myszka Norka w Kinderplanecie

20 czerwca o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne spotkanie z Myszką Norką w Kinderplanecie. Plac zabaw znajduje się III piętrze CH Złote Tarasy przy ul. Złotej 59 w Warszawie. Wraz z Myszką Norką będziemy hasać po pełnym atrakcji placu zabaw. Zapraszamy Was do niezwykłego miejsca w samym centrum miejskiej dżungli, w którym spotkacie piratów, odbędziecie podróż statkiem i zasiądziecie w wiklinowym koszu. Wszyscy mali poszukiwacze skarbów będą mogli szaleć do woli w małpim gaju, strzelać do dzikich zwierząt z armatek pneumatycznych oraz odkryć wiele innych atrakcji.

Zajęcia i miejsca

Wybierz miasto