Oprowadzanie po wystawie stałej Miasto-Moda-Maszyna

📅 sobota 17.08.2024
🎫 18zł
Oprowadzanie po wystawie stałej Miasto-Moda-Maszyna
Jak wyglądała praca w fabryce włókienniczej? Jakie pamiątki zachowały się po łódzkich fabrykantach i wielkich zakładach przemysłowych? Co to jest bananówa? Gdzie ubierali się zamożni łodzianie?

Jeśli interesuje Was historia Łodzi – zapraszamy na oprowadzanie po wystawie MIASTO-MODA-MASZYNA, które odbędzie się 17 sierpnia o godzinie 12:30. Zarówno pasjonaci przemysłu i historii, jak i miłośnicy mody znajdą coś dla siebie!

W murach Białej Fabryki czeka na Was ponad 2 500 m² powierzchni wypełnionej niemal 400 obiektami z kolekcji muzeum. Poznacie najstarsze maszyny włókiennicze, zobaczycie, jak demograficznie i ekonomicznie zmieniała się Łódź na przestrzeni lat, a na koniec przejdziecie się po najdłuższym modowym wybiegu Europy.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
Kiedy: 17 sierpnia (sobota) godz. 12:30
Bilety: normalny 28 zł | ulgowy 18 zł

Bilety do nabycia w kasie Muzeum oraz na stronie bilety.cmwl.pl