Ogólnopolski dzień marzeń. Badania dla dzieci w TOMMEDZIE.

📅 sobota 11.05.2013
Ogólnopolski dzień marzeń. Badania dla dzieci w TOMMEDZIE.

Ich celem będzie wczesne wykrycie chorób nowotworowych. Zapisy w dniach 23 kwietnia – 8 maja 2013 katowice@mammarzenie.org . Zapraszamy wszystkich rodziców wraz z dziećmi!

Dzień Marzeń to cykliczna akcja Fundacji, która skierowana jest do dzieci, rodziców i lekarzy. Jego inspiracją było życzenie jednego z naszych podopiecznych, który mając szansę na
spełnienie swojego marzenia, zapragnął zorganizować badania profilaktyczne wśród swoich rówieśników. Chciał w ten sposób podkreślić znaczenie wczesnego rozpoznania choroby i zwiększyć
szansę innych na wyleczenie.

Oprócz badań przeprowadzona zostanie również zbiórka krwi dla pacjentów oddziałów onkologicznych. Chętni będą mogli zapisać się do Banków Dawców Szpiku Kostnego.

Wolontariusze Fundacji zorganizują mini-przedszkole z grami i zabawami na wolnym powietrzu. W Dniu Marzeń udział wezmą również przedstawiciele Straży Pożarnej i Policji. O godzinie 13:00
wystąpi Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji, wcześniej odbędzie się pokaz iluzji w wykonaniu Macieja Patucha.

Przez cały dzień zbierane również będą środki na realizację kolejnych dziecięcych marzeń. Obecnie na realizację marzenie w terenie naszego województwa oczekuje prawie 50 dzieci.

Organizatorami Dnia Marzeń są: Fundacja Mam Marzenie, Centrum Medyczne Tommed, Śląskie Laboratoria Analityczne, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Komenda Miejska Straży Pożarnej w Katowicach, Uniwersytet Śląski.