Weleda

oferta urodzinowa MHMG

📅 poniedziałek 05.12.2011 do wtorek 31.01.2012
oferta urodzinowa MHMG

Zgodnie z zasadą „strach ma wielkie oczy" ruszymy, by stawić czoła dziwolągom – kto wie, może nawet zaprzyjaźnić się z nimi? Po udanej zabawie zasiądziemy do uczty na cześć Jubilata.

POTWORNE URODZINY powstały w odpowiedzi na duże zainteresowanie
„potworną" tematyką podczas cyklu sobotnich spotkań rodzinnych – SOWOTY. Aby móc ugościć wszystkich zainteresowanych Dział Edukacji, Promocji i PR-u musiał wygospodarować kolejne terminy. Tym, którym mimo wszystko nie udało się dostać na POTWORNĄ SOWOTĘ obiecujemy, że temat jeszcze powróci…

Nie wszystkich jednak cieszy polowanie na potwory… Na szczęście mamy jeszcze 5 innych tematów Historycznych Urodzin:

1. Urodziny Dworskie: wybieramy parę królewską nawiązując do tradycji koronacyjnych. Król i Królowa obdzielają dworskie funkcje między gości, po czym cały orszak rusza na wycieczkę po Ratuszu Głównego Miasta, przeżywając po drodze liczne przygody;

2. Urodziny Rycerskie: Zanim zasiądziemy do rycerskiej uczty urodzinowej musimy
    na miano rycerza zasłużyć! Przechodzimy, więc szybkie szkolenie sprawnościowe,
    a dzięki legendom poznajemy losy naszych mężnych przodków.

3. Urodziny Morskie: Zamieniamy się w marynarzy i piratów, po czym ruszamy w rejs po Dworze Artusa. W żagle dmucha nam legenda, a my w pocie czoła walczymy
    z falami. Kotwicę zarzucimy dopiero przy urodzinowym torcie!

4. Urodziny Podróżnicze: Żaden Sindbad Żeglarz i żaden Jasiu Wędrowniczek nie znają się na podróżowaniu lepiej niż Dyl Sowizdrzał! I to właśnie on – Dyl we własnej osobie odkryje przed nami uroki i tajemnice dalekich krain… Zwiedzimy cały glob nie ruszając się z Dworu Artusa!

5. Urodziny Magiczne: Czary-mary czy fizyka? Jaką tajemniczą moc skrywają magnesy? O czarach i nie-czarach, o niewyjaśnionych zjawiskach i tych dobrze znanych opowie Wam Wiedźma w Dworze Artusa!

Temat wybrany, ale co teraz? Teraz trzeba chwycić za telefon i zamówić Historyczne Urodziny w Muzeum: 58 76 79 150, 58 76 79 135 i 58 76 79 172 – to numery do Działu Edukacji, Promocji i PR-u. Tu dowiecie się wszystkich szczegółów!

Ale zanim zadzwonicie, trzeba Wam wiedzieć, że:

Historyczne Urodziny to dwugodzinna impreza urodzinowa dla dzieci, która przewiduje 90 minutową zabawę edukacyjną z animatorem i 30 minutową ucztę urodzinową. Posiłek
(tj. tort, picie, słodycze i nakrycia) organizują rodzice. Więcej szczegółów na www.mhmg.pl.

SOWA – mądrość, SOBOTA – dzień wolny od pracy i szkoły – te dwa słowa razem dają SOWOTĘ, czyli doskonały sposób na wspólne spędzanie czasu. Wszystkich rodziców, dziadków i opiekunów wraz z pociechami zapraszamy na edukacyjną zabawę w muzeum!

Terminy najbliższych zajęć pojawią się wkrótce na naszej stronie internetowej: www.mhmg.pl oraz na muzealnym profilu portalu Facebook.

Historyczne Urodziny wraz z rodzinnymi spotkaniami SOWOTA, książeczkami dla dzieci SOWI Dwór Artusa oraz SOWI Ratusz Głównego Miasta, tworzą Program Edukacji Muzealnej SOWA.