Jadzia Pętelka

Oferta MDK DH 2014-2015

📅 poniedziałek 01.09.2014 do piątek 19.09.2014
Oferta MDK DH 2014-2015

Chatka Małolatka – z uśmiechem i radością!

Zapraszamy na zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci 3- i 4-letnich. Zajęcia odbywają się 5 dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00 do13.15 i są prowadzone przez nauczycieli – instruktorów posiadających kwalifikacje, doświadczenie i mających bardzo dobry kontakt z dziećmi.

Program zajęć ma na celu umożliwienie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju psychofizyczno-ruchowego oraz uspołecznienia dzieci. Oferta programowa  obejmuje również wycieczki dydaktyczne. Dzieci przygotowują pod kierunkiem nauczycieli przedstawienia i występy dla rodziców, uczestniczą również w imprezach i zabawach okolicznościowych (Mikołajki, Bal karnawałowy, Dzień Dziecka itp.).

A wszystko to z ogromną dozą uśmiechu i radości!

W ramach Chatki proponujemy: zajęcia plastyczne, wspomagające rozwój psychomotoryki, umuzykalniające, zajęcia gimnastyczno-ruchowe, rozwijające społecznie, wspomagające rozwój osobowy, zabawy kierowane (organizowane przez nauczyciela).

Teatr Tańca Dzieci Krakowa – pierwszy krok na scenę!

Teatr Tańca Dzieci Krakowa zaprasza dzieci i młodzież  w wieku od 3 do 18 lat, którzy chcą tańczyć, śpiewać i spełnić marzenia o „byciu na scenie".
Jeśli lubisz taniec, ruch, śpiew, chcesz poznać nowych przyjaciół, ciekawie i aktywnie spędzić czas ale przede wszystkim dobrze się bawić – czekamy na Ciebie!
U nas poznasz tańce polskie i  tańce narodowe innych krajów, taniec jazzowy, współczesny, akrobatykę taneczną i elementy tańca klasycznego, tańce nowoczesne.
Zajęcia odbywają się popołudniami, od poniedziałku do piątku, w różnych grupach wiekowych w Młodzieżowym Domu Kultury Dom Harcerza w Krakowie.
Prowadzący: choreograf Violetta Dziki, instruktor rytmiki, akompaniator: Anna Nizio.

Kurs języka francuskiego – ucz się i poznawaj!

Uczenie się języka obcego może być przygodą i zabawą! Gry, piosenki, konkursy. Miła, przyjacielska atmosfera. Dobry, ciekawy podręcznik i wiele dodatkowych materiałów językowych – piosenki, konkursy, gry i zabawy językowe, komiksy, mapy. A także dużo cennych informacji na temat  kultury, geografii oraz historii Francji.

Uczestnicy nabywają zdolność komunikowania się po francusku w sytuacjach dostosowanych do ich potrzeb i zainteresowań. Rozwijają też umiejętności  słuchania, czytania i pisania w  tym języku.

Zajęcia odbywają się1 raz w tygodniu  (90 min.) z lektorem języka francuskiego na terenie  Zespołu Szkół nr 51 przy al. Kijowskiej 8 w Krakowie.

Koszt:100,00  zł  za semestr

Uwaga! Akcja – animacja! – NOWOŚĆ

Wyrusz z nami w niekończącą się podróż filmową. Nowa propozycja warsztatów z animacji poklatkowej.

Uruchom swoją fantazję i stwórz swój własny animowany świat! Twoim ograniczeniem może być tylko Twoja wyobraźnia.

Na warsztatach wymyślimy niezwykłe historie, własne, a może inspirowane książkami, muzyką,…? Stworzymy storyboardy. Wykonamy postacie, scenografię, tła dla przygód naszych bohaterów, ożywimy gotowe rekwizyty. Wykonamy serię zdjęć, potem
je zmontujemy, udźwiękowimy i dodamy muzykę. A wszystko to w różnych technikach,
z wykorzystaniem wycinanki, plasteliny, piasku, rysunku, klocków; na płasko i przestrzennie, w nawiązaniu do różnych nurtów sztuki.

A potem finał i pokazy wykonanych animacji dla całej Rodziny, koleżanek i kolegów!

Zapraszamy młodzież w wieku od 11 do 15 lat. Kontakt: pansyl@wp.pl. Koszt zajęć: 100 zł/semestr

Salon filmowy – Kręci się  – NOWOŚĆ

Warsztaty dla młodych filmowców.

Kręci się! to nowe zajęcia filmowe dla wszystkich mających odwagę poznać tajniki filmu i stworzyć swoją własną etiudę filmową. Tu dowiesz się jak powstało kino, co to jest czas w filmie, jakie są plany filmowe, czym jest filmowa przestrzeń, oś akcji, kompozycja kadru i dużo, dużo więcej! Dostaniesz wszystko, co potrzebne by stworzyć film! Nie zwlekaj, dołącz do nas już dzisiaj.

Do Salonu filmowego zapraszamy młodzież w wieku od 13 do 17 lat. Kontakt: pansyl@wp.pl Koszt zajęć: 100 zł/semestr