„Odyseja” w Muzeum Etnograficznym w Toruniu

Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu mapa

piątek 24.03.2017 do sobota 25.03.2017

wolny

„Odyseja” w Muzeum Etnograficznym w Toruniu

24 marca w sali widowiskowej Muzeum Etnograficznego w ramach Międzynarodowego Dnia Odysei odbędzie się wspólne czytanie eposu Homera. Wstęp jest wolny.

6. księgę „Odysei” w różnych językach odczytają pracownicy Wydziału Filologicznego UMK w oprawie teatralnej przygotowanej przez studencki Teatr Status Quo i muzycznej skomponowanej przez Dariusza Brzostka. Fragment „Odysei” w języku esperanto odczyta Maria Pokrzywnicka z Muzeum Etnograficznego.

W ramach organizowanych 24 i 25 marca obchodów zaplanowano również grę miejską na motywach „Odysei” Homera oraz wykład prof. Marka Węcowskiego z Uniwersytetu Warszawskiego. Wydarzenie na Facebooku

Wydarzenie organizowane jest przez Fundację „Traditio Europae” we współpracy z Wydziałem Filologicznym UMK i Domem Muz w Toruniu, przy wsparciu Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Więcej informacji: Dział Edukacji MET, tel. 56/ 622 89 43, e-mail: edukacja@etnomuzeum.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Etnograficzne

Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu

Podstawowym zadaniem Muzeum jest gromadzenie, naukowe opracowywanie, przechowywanie, ochrona, konserwacja i udostępnianie dóbr kultury. Muzeum gromadzi także materiały dokumentacyjne dotyczące etnologii oraz nauk pokrewnych. Prowadzi również działalność oświatową i wydawniczą oraz współpracuje z organizacjami posiadającymi …

Więcej

Adres:

Wały gen. Sikorskiego 19
87-100 Toruń


Kontakt:

0-56/ 622 80 91
kontakt@etnomuzeum.pl
http://www.etnomuzeum.pl
facebook