Weleda

Odblaskowe chusty dla najmłodszych

📅 środa 17.07.2024
Odblaskowe chusty dla najmłodszych

Elegancka, czerwona chusta, która jest kolejnym elementem kampanii „Jestem z Gdańska", to atrakcyjny wakacyjny gadżet. Nadrukowane na niej elementy odblaskowe znacznie zwiększają widoczność dzieci na drodze. W ten sposób najmłodsi nie tylko mogą czuć się bezpieczniej na drodze, ale także być dumnymi ambasadorami Gdańska.

Dzieci i młodzież poruszają się po drogach w różnych warunkach, często wracają o zmroku,. Chusta z elementami odblaskowymi zapewnia widoczność z odległości kilkudziesięciu metrów, pozwalając na szybką reakcję kierowcy.
Obecnie zdecydowana większość uczniów nie nosi elementów odblaskowych. Urząd Miejski w Gdańsku intensywnie pracuje nad zmianą tego stanu.

Akcja rozdawania chust potrwa do końca lipca. Zostanie wznowiona z początkiem roku szkolnego. Rozdano już ponad pół tysiąca chust! Organizatorem działań jest Wydział Edukacji UMG oraz Biuro Prezydenta ds. Promocji Miasta.

źródło: www.gdansk.pl