Och kocie!

📅 sobota 07.03.2015
Och kocie!

Obecność potwierdzili przedstawiciele pro-kocich fundacji, psycholog, psycholog zwierzęcy, lekarze weterynarii z zaprzyjaźnionych gabinetów, reprezentanci domów tymczasowych, schronisk, mediów lokalnych i branżowych ( m.in patronat Miesięcznika Kocie Sprawy wraz z ich obecnością). Od początku chcieliśmy, aby dzień ten obfitował nie tylko w spotkania przyjacielskie i sprzedaż artykułów na cele fundacyjne ale także, aby pojawiły się na nim mini wykłady i prelekcje oraz cała masa warsztatów z osobą KOTA w roli głównej. Adresatami warsztatów są przede wszystkim dzieci ale także chętni seniorzy z Wawerskiego Uniwersytetu III Wieku oraz wszyscy zainteresowani dorośli. A warsztatów artystycznych będzie sporo: decoupagowe, recyclingowe, witrażowe, ceramiczne, wiklina z papieru, maski, mydła i kosmetyki handmade ( własnej roboty), florystyczne, własnoręczne wykonane zabawki dla kota i wiele innych. Całość ma służyć zacieśnianiu kontaktów instytucji działających we wspólnym celu, promocji podmiotów wawerskich i nie tylko, rozpropagowaniu tematyki bezpańskich zwierząt, kotów w szczególności. Planujemy uwiecznić całość zgrabnym filmem, który będzie miał na celu podsumowanie całego spotkania i zachętę do przyszłych działań.

Program:
– panele dyskusyjne z przedstawicielami fundacji pro-zwierzęcych (Koteria, Jokot, Fundacja Azylu Koci Świat,Grupa Pomocy Kotom Mrau), domów tymczasowych ( Pruszkowski Dom Tymczasowy), wolontariuszy, psychologa dziecięcego ( Moc Inspiracji),

Bezpłatne porady behawiorysty ( Marta Chrzczanowicz/Koteria), konsultacje lekarza weterynarii ( dr Maciej Bekier / gab.wet. Uprzejmy Łoś), oraz weterynaryjne warsztaty dla różnych grup wiekowych (Anna Budzińska/Maciej Bekier/ Uprzejmy Łoś KIDS),

Dziesiątki warsztatów artystycznych, których mottem przewodnim będzie oczywiście K O T ( ceramika ( Szklam i Wałek), decoupage, recycling ( Siemiankowo), maski kocie ( Ciasto Plasto), witraż ( Anula Glass), domki zimowe dla wolno-żyjących kotów ( Koteria), biżuteria ( Dwa Koty), scrapbooking, projektowanie i tworzenie zabawek dla kotów ( Pruszkowski Dom Tymczasowy), sesje fotograficzne z udziałem właścicieli z pupilami ( Studio Bitambutam) i inne.

Kiermasz z artystycznymi różnościami, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc zwierzakom w domach tymczasowych i schroniskach.

Wstęp na warsztaty wcześniejszej rezerwacji ( ochkocie@gmail.com) jest  większości wolny. W pojedynczych przypadkach ( uwidocznionych w programie) uczestnik ponosi koszty materiałów tj. 5-10 zł

Żegańska 1a, 04-713 Warszawa