Obraz namalowany przez szympansicę Lucy na aukcji WOŚP 

Warszawskie ZOO, (obraz dostępny na aukcji) mapa

piątek 11.01.2019 do niedziela 13.01.2019

Obraz namalowany przez szympansicę Lucy na aukcji WOŚP

Warszawskie ZOO przekazało na aukcję WOŚP wyjątkowe dzieło – jubileuszowy obraz namalowany przez artystkę szympansicę Lucy w 2018 roku techniką tradycyjną, specjalnie na 90. Warszawskiego ZOO. Praca o wymiarach 40 x 40 cm nosi tytuł „Złoty środek”. Obraz oprawiony w przepiękne złote ramy od kwietnia do września 2018 r. był elementem wystawy „90. urodziny Warszawskiego ZOO” zorganizowanej przez Muzeum Warszawskiej Pragi, oddziale Muzeum Warszawy. Ponadto fragmenty obrazu znalazły się na znaczkach pocztowych, kartce pocztowej oraz jubileuszowym albumie Warszawskiego ZOO. Malowidła z obrazu ozdobiły także kolekcję odzieży „Lucy Monkey”, której sprzedaż wspiera ratowanie goryli i szympansów w Afryce.

Do obrazu dołączone są:
– certyfikat autentyczności poświadczony przez dr. Andrzeja G. Kruszewicza – dyrektora Warszawskiego ZOO
– wyjątkowy album z malunkami szympansicy, ze znaczkami pocztowymi i kartką pocztową z Lucy, wydany w 2018 r. w limitowanej edycji przez Pocztę Polską na Jubileusz 90. Warszawskiego ZOO.

Lucy, urodzona w 2003 r. w Irlandii, w Warszawskim ZOO jest od 2008 roku. To outsiderka, która uwielbia naśladować ludzi – sprząta, ubiera się w damskie ciuchy, nosi torebki, a nawet … myje okna, ale jej największą pasją jest malarstwo. Lubi tworzyć w samotności, wykorzystując w swych obrazach żywe kolory. Spośród całego stada szympansów, składającego się z czterech samców i czterech samic, jako jedyna wykazuje pociąg do sztuki. W czerwcu 2018 r. osiem prac Lucy można było obejrzeć na wystawie w Muzeum Warszawskiej Pragi. Następnie obrazy były licytowane na aukcji podczas „Święta Sztuki z Szympansicą Lucy” w Warszawskim ZOO, z której dochód został przeznaczony na ratowanie goryli i szympansów w Afryce.

Obraz można licytować od 10 do 31 stycznia na stronie https://aukcje.wosp.org.pl/obraz-szympansicy-lucy-malarki-z-zoo-w-w-wie-i8757760

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
logo zoo Warszawa

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie

ZOO otwarte jest przez cały rok. Zimą 80% zwierząt można oglądać na wybiegach, inne w pomieszczeniach zamkniętych.

W ZOO odbywają się lekcje dla dzieci i młodzieży, w tym specjalne zajęcia dla dzieci niepełnosprawnych.

Wizytówką ZOO jest m.in. …

Więcej

Adres:

ul. Ratuszowa 1/3 03-461 WARSZAWA, POLSKA

Kontakt:

+48 (22) 619-40-41,
zoo@zoo.waw.pl
http://zoo.waw.pl

Zobacz także