Fisher Price
rysuj
Zielona Sowa
Zielona Sowa

Marzysz o wielkiej przygodzie? Chcesz ubrać plecak, założyć wygodne buty i ruszyć przed siebie? A może snujesz plany o podróży dookoła świata? To fantastycznie! Obóz Młodego Podróżnika jest przygotowany specjalnie dla Ciebie! Z mapą i kompasem wyruszysz do pobliskiego lasu, by chwilę później przenieść się w najdalsze zakątki świata! Czas poznać nowe kultury, dalekie lądy i ich mieszkańców oraz zdobyć cenne umiejętności przydatne podczas wielkich i mniejszych podróży. Oto wakacyjny obóz dla najmłodszych – pełen przygód, odkryć i atrakcji! Gotowi? W drogę!

Program obozu jest przygotowany z myślą o dzieciach, które lubią przygody, podróże i chcą dowiedzieć się jak najwięcej o otaczającym je świecie, ale także o miejscach odległych i egzotycznych: niedostępnych pustyniach, nieprzebytych dżunglach czy wielkich miastach. Dowiemy się jak zaplanować krótką wycieczkę oraz długą podróż. A może przeniesiemy się na chwilę do wymarzonego miejsca? Wszystko przed nami!

film

Opis programu

ABC młodego podróżnika. Na co warto się przygotować podczas wyprawy? Czego nie jeść? Co powinno się znaleźć w podróżnej apteczce? Kogo warto pytać o drogę? Gdzie schować monety na „czarną godzinę”? Jakim środkiem transportu najłatwiej przemierzyć pustynię lodową, a jakim amazońską dżunglę? Czy wiemy, jaka będzie pogoda? Praktyczne ćwiczenia oraz panelowe pogawędki będą zbiorem cennym porad i informacji, które z pewnością przydadzą się w trakcie tych mniejszych i większych wycieczek i wojaży.

Ekwipunek. Co zabrać ze sobą na wycieczkę jednodniową, a co na kilkudniowy biwak? Co może się przydać podczas nocy w szałasie lub pod namiotem? Czy pory roku wpływają na nasz ekwipunek? Do czego może Ci się przydać czołówka, a do czego światełko chemiczne? Potrenujemy także praktyczną sztukę pakowania – jakie przedmioty powinny być na górze plecaka, a co może pozostać na dole? Jak je ułożyć, aby plecak nas nie przeciążał, a rzeczy dało się odszukać, bez wyrzucania zawartości? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedzi, by za rok spakować się na obóz zupełnie samodzielnie.

Podróże bliższe:

Terenoznawstwo. Czyli to, co musimy wiedzieć, zanim wyruszymy na wyprawę: kierunki świata – jak wyznaczyć północ za pomocą kompasu, zegarka, mchu i Gwiazdy Polarnej? Do czego służą i jak wyglądają znaki topograficzne? Jak ocenić odległości w terenie? Do czego służy GPS i jak się nim posłużyć? A może uda nam się znaleźć skrytkę geocachingową w okolicy?

Jej wysokość mapa. Najważniejszy przedmiot w rękach podróżnika! Jak czytać mapę? Skąd wiadomo, dokąd iść? Do czego służy skala mapy? Jak wyglądały mapy przed wiekami? Wykonamy wiele praktycznych ćwiczeń z mapą, by w końcu narysować szkic najbliższego terenu lub dalszej okolicy. Czekają nas także prawdziwe marsze na orientację.

Punkt adrenalina! RIB + banan – podróżnicy to dzielni i odważni ludzie! Będziecie mieć okazję, aby przepłynąć się RIB-em z silnikiem, a także zasmakujecie ekstremalnych wrażeń podczas pływania na bananie. Kto się utrzyma, ten wygrywa nagrodę. Wskakujcie – zabawa będzie przednia!  Zajęcia są dostosowane do wieku uczestników, odbywają się pod okiem ratownika MOPR i doświadczonych instruktorów.

Kierunek przygoda! Ten dzień będzie sprawdzianem zdobytych umiejętności. Po śniadaniu spakujemy się, by wyruszyć na całodzienną wycieczkę po okolicy! Przed wyjściem zaplanujemy trasę wycieczki i miejsca, które chcemy zobaczyć. W trakcie rysować będziemy szkic drogi, jaką pokonaliśmy. Będzie też czas na własnoręcznie przygotowany obiad z kuchni polowej oraz lekcję ekologii. Nauczymy się także budować schronienie. Kto wie – może czeka nas noc w szałasie, a wcześniej ognisko i długie opowieści pod gwiazdami? Gotowi? Zaczynamy!

Przeprawy linowe. Dzielny podróżnik musi umieć poradzić sobie w każdej sytuacji! Ścianka wspinaczkowa, równoważnia, most tybetański, pajęcza sieć, zjazdy tyrolskie czy huśtawki – to wszystko na Was czeka! Zajęcia są prowadzone w parku linowym na terenie ośrodka, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

…i dalsze:

Nieznane lądy i ich odkrywcy. Najpierw rozłożymy wielką mapę świata, by poznać lepiej geografię, położenie odległych lądów i fascynujących nas miejsc. Gdzie chciałbyś spędzić wymarzone wakacje: na tajemniczej Islandii, w indiańskiej wiosce, a może u podnóża Etny? Każdy kontynent będzie celem naszych badań! A kto był tam przed nami? Krzysztof Kolumb, Ferdynand Magellan, Vasco da Gama – poznamy tych odważnych podróżników! A może sami odkryjemy bezludną wyspę? Jak ją nazwiemy?

Dzień europejski. W którym kraju jest dwa razy więcej rowerów niż samochodów? W jakim państwie kiwanie głową oznacza „nie”, a potrząsanie na boki oznacza „tak”? Kontynent, na którym żyjemy, jest niezwykle różnorodny. Przemieścimy się z zimnej, skandynawskiej północy na rozgrzane słońcem wybrzeże Morza Śródziemnego. Proponujemy na chwilę cofnąć się w czasie i przenieść do szwedzkiej wioski Bullerbyn, by razem z Lisą i jej przyjaciółmi przeżyć najpiękniejsze przygody dzieciństwa oraz zagrać w norweską grę Z tarczy na tarczę. Następnie dla odmiany spróbujemy przyrządzić włoską pizzę oraz zatańczyć belgijkę.

Dzień azjatycki. Na którym kontynencie znajduje się najwyższy i najniższy punkt na Ziemi? W którym kraju kobiety tatuowały sobie wąsy? Smakując niezwykłą Azję bliżej przyjrzymy się Japonii. To kraj wielu kontrastów. Japońska kuchnia, tradycje, kaligrafia, język, kultura i sztuka z jednej strony, a z drugiej nowoczesne technologie, manga i kultowe anime… Podczas dnia Japonii spróbujemy zrobić origami, stworzymy mangowy komiks, poznamy najpopularniejszych bohaterów anime, a na koniec sprawdzimy zdobytą wiedzę podczas Japan Quiz. Tego dnia pobawimy się także w azjatyckie zabawy: nepalska Ryba i żaba czy pakistańskie Rangoli nie będą miały przed nami tajemnic! Spróbujemy też własnoręcznie przygotowanych spring rollsów.

Dzień afrykański. Które plemię słynie z charakterystycznego skaczącego tańca wojowników? Dlaczego baobaby mają takie grube pnie? Drugi co do wielkości kontynent ma wiele tajemnic! Weźmiemy udział w safari i ustalimy, czy widzieliśmy te same zwierzęta, które przemierzają afrykańskie sawanny. Przeniesiemy się także do oddalonej od ludzkiego wzroku szamańskiej wioski. Przygotujemy w darze wspaniałe gipsowe maski oraz wymyślimy własny taniec deszczu. Zagramy również w Pilolo i Da Ga rodem z Ghany.

Dzień australijski. Wiecie, że słowo „selfie” pochodzi z Australii, a emu i kangur nie potrafią chodzić do tyłu? Podczas obozu dowiesz się znacznie więcej! Australia, oddalona od pozostałych kontynentów, cechuje się odmienną fauną i florą. Nigdzie indziej nie spotkamy psów dingo, wombatów czy dziobaków. Nigdzie też nie znajdziemy tak bogatego świata podwodnego, jakim jest Wielka Rafa Koralowa. My poobserwujemy życie w naszych jeziorach, a wzorując się na atlasach przyrodniczych, zbudujemy makietę najprawdziwszej rafy! Poznamy również rdzennych mieszkańców wyspy – Aborygenów z ich didgeridoo oraz legendami. Może którąś z nich przedstawimy za pomocą teatrzyku? Pogramy także, niczym rodowici Australijczycy, w Kwadraty, by chwilę później ścigać się w workach skacząc jak kangury.

Dzień amerykański. Jak wcześniej nazywał się Nowy Jork? Która pustynia jest najbardziej sucha? Tego i znacznie więcej dowiesz się podczas dnia amerykańskiego. Przed Wami także: wyprawa kajakami niczym Indianie w swoich canoe oraz indiańskie podchody. Do wyboru iście amerykańska gra – rugby i baseball lub królowa stadionów Ameryki Południowej – piłka nożna. Nie zabraknie także hollywoodzkiej superprodukcji i popcornu! A może rozgrzejemy parkiet obozowej dyskoteki w strojach z brazylijskiego karnawału?

Dzień Arktyki i Antarktyki. W którą stroną nie możemy spojrzeć stojąc na Biegunie Południowym? Jaki dźwięk słyszymy stojąc obok góry lodowej? Gdzie niedźwiedź polarny może spotkać pingwina? Mimo, że za oknami lato, pomówimy trochę o zimnie i lodzie. Od Anaruka, naszego przewodnika po Grenlandii, dowiemy się o zwyczajach Eskimosów. Narysujemy lub ulepimy w piasku zwierzęta zamieszkujące krainę lodu i pobawimy się w gry z najdalszej Północy.

Współcześni podróżnicy. Martyna Wojciechowska, Wojciech Cejrowski, Bear Grylls, a może Nela Mała Reporterka? Poznamy świat widziany oczyma autorów książek i programów telewizyjnych. Może kiedyś i my, wzorując się na najlepszych, zostaniemy prawdziwymi globtroterami!

Ponadto w programie:

  • wypad do Giżycka (zobaczymy m.in. Twierdzę Boyen i unikalny na skalę europejską most obrotowy na Kanale Łuczańskim)
  • ognisko z szantami i pieczeniem kiełbasek
  • leśne podchody
  • dyskoteki przebierane
  • zawody sportowe
  • gry terenowe

Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się obiadokolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów oraz ratownika WOPR, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

Dopłaty:

  • paintball – 60 zł
  • dodatkowe 100 kulek paintballowych – 30 zł
  • galeria najlepszych zdjęć – 29,90 zł
  • przygodowy pakiet obozowy – 100 zł

Co zabrać

  • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
  • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę (sztormiak), kalosze
  • strój kąpielowy/kąpielówki, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę)
  • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne

Terminy
24.06-05.07.2019
06.07-17.07.2019
18.07-29.07.2019
30.07-10.08.2019

243 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent

Biuro Turystyki Aktywnej Kompas

Biuro Turystyki Aktywnej Kompas istnieje od 1998 roku. Od początku tworzymy nasze obozy zgodnie z ideą: pasja, przygoda, doświadczenie. Preferujemy aktywny tryb życia i chcemy taką postawę zaszczepić młodszym pokoleniom.  Wiemy też, że …

Adres:
ul. Asesora 72, 80-119 Gdańsk

Kontakt:

tel (+48 58) 303 18 78
biuro@kompas.pl
https://www.kompas.pl
facebook