FMH mobile

Oblicza Łodzi – wystawa Konkursu Fotograficznego

📅 niedziela 25.04.2010 do sobota 08.05.2010
Oblicza Łodzi – wystawa  Konkursu Fotograficznego

Konkurs Fotograficzny Oblicza Łodzi wpisał się na stałe do kalendarza imprez kulturalnych naszego miasta. Konkurs ten od lat budzi zainteresowanie uczestników, mieszkańców miasta. Wystawy pokonkursowe są dobrze postrzegane przez krytykę, media i cieszą się zainteresowaniem publiczności. Zebraliśmy bogaty zestaw zdjęć artystycznych dokumentujących zmieniające się miasto i życie łodzian. Stanowi on również dokumentację fotograficzną zachodzących w mieściezmian i przeobrażeń. Celem Konkursu jest prezentowanie i promocja twórczości fotograficznej, poświęconej naszemu miastu oraz prezentacja wizerunku naszego miasta postrzeganego przez jego mieszkańców. Jest próbą utrwalenia wizerunku miasta na fotografiach oraz pokazania różnorodności architektoniczno-obyczajowych Łodzi. W roku 2010 odbyła się XIV edycja Konkursu Fotograficznego Oblicza Łodzi 2010.

Projekty towarzyszące w dniu Wernisażu:
– wystawa Pauliny Stępki "Łódź o lekkim zabarwieniu teatralnym"
– pokaz multimedialny promujący miasto

Otwarcie wystawy pokonkursowej, rozstrzygnięcie i wręczenie nagród odbyło się 25.04.2010 w Galerii Promocji Młodych Bałuckiego Ośrodka Kultury przy ul. Limanowskiego 166.

{{moduly ntltresc}}

OBLICZA ŁODZI 2010 to najważniejszy łódzki amatorski Konkurs Fotograficzny, którego celem jest prezentowanie i promocja twórczości fotograficznej, poświęconej naszemu miastu.
Adresowany jest do wszystkich fotografujących, z wyjątkiem osób zawodowo zajmujących się fotografią.

Prace oceniane były w trzech kategoriach wiekowych. Uczestnicy mogli wykonać prace w dwóch kategoriach wykonawczych, są to: reportaż, impresja.

Tegoroczną edycję Konkursu patronatem honorowym objął Prezydent Miasta Łodzi.

Oficjalna strona Konkursu Fotograficznego:
www.obliczalodzi.pl

www.bok.lodz.pl