Jadzia Pętelka

obchody 70. rocznicy Powstania w Getcie

📅 piątek 19.04.2013 do niedziela 21.04.2013
obchody 70. rocznicy Powstania w Getcie

OD 19.04. (piątek) do 21.04 (Niedziela)

OBCHODY 70. ROCZNICY POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM

Iluminacja symbolizująca Powstanie w Getcie warszawskim.

Miejsce: Muzeum Powstania Warszawskiego, ul. Grzybowska 79 i Muzeum Historii Żydów Polskich, ul. Warecka 4/6.

20.04. (sobota) 11:00 i 13:00

Warszawa. Lubię to! Budujemy nowy dom.

Warsztaty dla dzieci w wieku 8-10 lat, podczas których dzieci poznają Warszawę w okresie powojennym, kiedy godłem Polski był orzeł bez korony, a o niektórych sprawach lepiej było nie mówić. Odpowiemy na pytania, czy trudno było odbudować Warszawę i jak wyglądało życie w zniszczonym mieście, a także skąd wziął się w centrum miasta Pałac Kultury.Wśród uczestników zajęć rozlosowana zostanie książka „Jestem Miasto. Warszawa".

MPW, Sala Małego Powstańca, wstęp wolny po rezerwacji: lubieto@1944.pl (od 15.04).

20.04. (sobota) 12:00

Audioprzewodnik „Żydowska Praga"

Wraz z bohaterami Audioprzewodnika – Żydami z warszawskiej Pragi – dowiemy się: Jak wyglądał Żydowski Dom Akademicki? Gdzie można było na Pradze napić się przed wojną prawdziwej kawy? I co to jest „mykwa"? Godzinny spacer, podczas którego uczestnicy poznają historię Pragi i Warszawy.

Spacer rozpocznie się na placu przed kościołem św. Michała Archanioła i św. Floriana.

Należy przyjść z pobranym plikiem audioprzewodnika, który będzie dostępny od 15 kwietnia w wersji polskiej i angielskiej na stronach www.1944.pl oraz na www.jewishmuseum.org.pl.

21.04. (niedziela) 12:00

SPOTKANIA Z HISTORIĄ – „Co to jest Muzeum Powstania Warszawskiego?"

Spotkania dla dzieci w wieku 6-10 lat.

MPW, Sala Małego Powstańca, wstęp w cenie biletu.

21.04. (niedziela) 17:00

Masa 1943 w hołdzie Bohaterom Getta

Przejazd rowerowy trasą poświęconą bohaterom powstania w Getcie Warszawskim.

Udział po rejestracji na stronie: www.1944.pl/rejestracja (od 2 kwietnia do wyczerpania puli miejsc). Dodatkowo 200 miejsc w dniu imprezy przed startem

Więcej informacji: www.facebook.com/masapowstancza; www.masa.1944.pl