Jadzia Pętelka

O Meksyku w King Cross Praga

📅 sobota 12.10.2013
O Meksyku w King Cross Praga

Akademia King Cross Praga jest cyklem bezpłatnych warsztatów edukacyjnych dla dzieci. Podczas wiosennego semestru dzieci zapoznały się z tradycjami, historią i geografią Włoch, Brazylii, Egiptu i Francji. Pierwsze warsztaty jesiennego semestru odbyły się 14 września, a ich tematem była Anglia. Przed dziećmi drugie warsztaty tego semestru, a ich tematem przewodnim będzie Meksyk.

12 października dzieci spotkają się z przedstawicielem Erasmus Student Network, który opowie im o Meksyku, tradycjach, zabytkach a także odpowie na pytania najmłodszych. Następnie dzieci będą poznawać kulturę kraju poprzez zajęcia artystyczne, wśród których będą lepienie i zdobienie glinianych naczyń oraz wykonywanie kolorowej biżuterii.

Na zakończenie każdych warsztatów dzieci biorą udział w konkursach, w których do wygrania są książki edukacyjne i zabawki ufundowane przez partnerów akcji – Wydawnictwo Egmont Polska i sklep Top Shop.

Założeniem Akademii King Cross Praga jest edukacja najmłodszych w ciekawy i niestandardowy sposób. Uczestnicy warsztatów zdobywają wiedzę na temat różnych krajów na podstawie wykładów, relacji z podróży, opowieści oraz poprzez zabawę. Zajęcia prowadzą studenci z Erasmus Student Network. Po każdych zajęciach dzieci otrzymują pieczątki do Paszportów Podróżnika, które są podstawą do przyznania nagród na koniec każdego semestru Akademii King Cross Praga.

Warsztaty rozpoczynają się o godz. 12:00 i trwają ok. 2 godzin. Regulamin akcji, harmonogram i plan kolejnych zajęć znajdują się na stronie internetowej: