O, kurka Kulturka! EKOlaż, czyli drugie życie rzeczy według Andy’ego Warhola ONLINE

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki mapa

niedziela 24.05.2020

10

EKOlaż, czyli drugie życie rzeczy według Andy'ego Warhola

Warsztaty ONLINE dla dzieci (5-10 lat) w duchu ekologii, kreatywności i z nutą artystycznego szaleństwa – oto propozycja Dworku Białoprądnickiego dla najmłodszych. Dzieci poznają twórczość Andy’ego Warhola i inspirując się nią, tworzyć będą swoje działa sztuki z przedmiotów codziennego użytku. Warsztaty odbędą się 24 maja o godz. 16.00. Bilety w cenie 10 zł.

Czy puszka z zupą firmy Cambell lub butelka Coca Coli może stać się dziełem sztuki? Dzieci przekonają się o tym poznając dzieła niezwykłego artysty jakim był Andy Warhol, który niejednokrotnie wykorzystywał w swoich pracach przedmioty codziennego użytku. Wraz z prowadzącą maluchy przygotują między innymi kolorowe puszki, zaprojektują popartowskie skarpetki oraz stworzą obrazy inspirowane seryjnymi kompozycjami Warhola. Będzie to okazja, by puścić wodze wyobraźni i przede wszystkim dobrze się bawić.

Zajęcia będą prowadzone przez aplikację ZOOM. Link oraz ID spotkania uczestnicy otrzymają mailowo na pół godziny przed spotkaniem.

Materiały, które przydadzą się podczas warsztatów:

Kredki, pisaki, białe kartki papieru, para skarpetek najlepiej w jednolitym kolorze (najlepsze będą białe), farby lub pisaki do tkanin (jeśli ktoś posiada), puszka po konserwowych produktach (np. po groszku lub kukurydzy), plastelina.

Przydadzą się również uśmiech i dobry humor!

Prowadząca: Anna Machacz (Architektura projektów edukacyjnych i kulturalnych www.cel-edu.pl ).
Warsztaty dla dzieci w wieku 5-10 lat

Bilety: https://ekobilet.pl/centrum-kultury-dworek-bialopradnicki/ekolaz-czyli-drugie-zycie-rzeczy-wedlug-andy-worhola-35112/411149-bilety

Strona www: https://dworek.eu/wydarzenia/ekolaz-czyli-drugie-zycie-rzeczy-wedlug-andy-worhola/1590271200

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/866381930541007/

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
O, kurka Kulturka! EKOlaż, czyli drugie życie rzeczy według Andy’ego Warhola ONLINE

Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki"

Malownicze położenie dworku wyróżnia go spośród innych instytucji kultury. Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” prowadzi szeroką działalność artystyczną i oświatową. Zarówno dzieci jak i dorośli znajdą tu coś dla siebie. W obrębie Centrum działa klub "Muminek" proponujący …

Więcej

Adres:

ul. Papiernicza 2
31-221 Kraków


Kontakt:

centrala: (12) 420 49 50; (12)
sekretariat@dworek.eu
http://www.dworek.krakow.pl
facebook