Nuda w czasie wakacji? Nie w Światowidzie! Elbląg

📅 środa 01.07.2015 do piątek 07.08.2015
Nuda w czasie wakacji? Nie w Światowidzie! Elbląg

Nie siedź w domu, spożytkuj swój wolny czas! „Światowid" realizuje projekty. Jednym z nich jest „Spacer w przeszłość – część druga". To działania skierowane przede wszystkim na upowszechnienie wiedzy dotyczących historii naszego miasta i regionu. W ramach projektu mamy do zaproponowania czterodniowe warsztaty:

WARSZTATY MUZYCZNE (13-16.07.2015). Ich celem jest podniesienie podstawowych kompetencji muzycznych, jednak głównym zadaniem będzie przygotowanie piosenki o Elblągu, którą uczestnicy wspólne odśpiewają podczas „Lekcji historii o Elblągu" we wrześniu. Na zajęcia zapraszamy osoby w każdym wieku.

WARSZTATY TEATRALNE (21-24.07.2015). Warsztaty ukierunkowane będą na rozwijanie wyobraźni, kreatywności, twórczości u uczestników. Dodatkowym zadaniem będzie przygotowanie przedstawienia teatralnego, tematycznie związanego z historią miejsca lub postaci ważnej w dziejach naszego miasta. Na warsztaty zapraszamy młodzież.

WARSZTATY DZIENNIKARSKO-LITERACKIE (27-30.07.2015). Na spotkania zapraszamy młodzież w wieku od 14 lat. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się podstawowych informacji o dziele literackim, a także na czym polega dziennikarstwo prasowe, internetowe oraz fotografia prasowa. Będą także mieli okazję samodzielnie przygotować artykuł i utwory literackie związane z Elblągiem. Najlepsze zostaną zamieszczone w przewodniku „Poznaj moje miasto, Elbląg".

WARSZTATY TWORZENIA GIER PLANSZOWYCH (4-7.08.2015). Warsztaty realizowane są dla młodzieży oraz osób dorosłych. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość poznania od pigułki zasady tworzenia, typologię oraz proces produkcji gry planszowej. Wspólnie zaprojektują i stworzą własną planszówkę, która zostanie wydana.

Kolejny projekt, to kolejna dawka wiedzy i podnoszenia umiejętności. Tym razem skupimy się na poprawnej polszczyźnie oraz kulturze języka polskiego. W ramach projektu „Ojczysty się liczy!" mamy do zaproponowania trzydniowe spotkania:

WARSZTATY KRASOMÓWCZE (1-3 lipca). Na zajęciach prowadzący pokaże w jaki sposób możemy kreować własny wizerunek oraz nauczy umiejętności mówienia od siebie i o sobie. Będzie to także okazja, by zobaczyć jak dobrze się zaprezentować przed kamerą i razem z ekspertami przeanalizować nagranie.

WARSZTATY "ORTOGRAFIA Z UŚMIECHEM" (6-8 lipca). Warsztaty są adresowane do najmłodszych dzieci (w wieku od 9 do 10 lat). Od 6 lipca, przez trzy kolejne dni, uczestnicy warsztatów będą doskonalić swoje umiejętności językowe. Zajęcia prowadzone będą w myśl zasady „uczyć i bawić" w formie konkursów z nagrodami, gier i zabaw edukacyjnych. Dodatkową niespodzianką dla uczestników warsztatów będzie spotkanie z autorką baśni i książek dla dzieci i młodzieży.

WARSZTATY DZIENNIKARSKIE (13-15 lipca). Zajęcia są przeznaczone dla osób od 13 do 18 roku życia. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję poznać podstawy pracy dziennikarskiej, a współpracując z elbląskimi dziennikarzami również możliwość stworzenia własnych artykułów. Najlepsze teksty ukażą się w elbląskich mediach.

Każdy uczestnik otrzyma niezbędne materiały oraz posiłek. Warsztaty odbywają się w ramach dwóch projektów "Ojczysty się liczy!" oraz "Spacer w przeszłość – część druga". Udział w nich jest bezpłatny.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w warsztatach proszone są o wysłanie e-maila, w którym podadzą temat spotkań, na adres: marta.derlukiewicz@swiatowid.elblag.pl do 26 czerwca.

Projekt „Ojczysty się liczy!" dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu "Ojczysty – dodaj do ulubionych". Projekt "Spacer w przeszłość – część druga" dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu "Patriotyzm Jutra"