Jadzia Pętelka

Nowe życie i … smutek?

📅 sobota 09.03.2013
Nowe życie i … smutek?

Rodzi się dziecko. Całe i zdrowe. Wszyscy zadowoleni, szczęśliwi, dumni…

Wśród tej radości czasami w sercu mamy pojawia się niechciany smutek. Niekiedy towarzyszą mu też poczucie winy wobec siebie i dziecka, że nie jest się idealnym rodzicem, kiepska samoocena, porównywanie się z innymi, lęk o przyszłość, niepokój, żal po stracie niezależności. Do tego dołączają uczucia bezradności, przeciążenia i utraty kontroli nad własnym życiem.
Jak to się stało? Przecież miałam być szczęśliwą mamą? Zamiast tego jestem zmęczona, sfrustrowana i zła!

Co zrobić z tymi niechcianymi uczuciami? Jak sobie z nimi poradzić?

Krótki wykład dr Koszewskiej i rozmowa z Nią pozwolą przyjrzeć się różnym trudnym uczuciom, z którymi wiąże się pojawienie się dziecka i – szerzej – opieka nad małymi dziećmi.
W trakcie spotkania dowiemy się, jak radzić sobie z tymi przeżyciami na co dzień oraz jak można wspierać mamę maleństwa.

Będą praktyczne porady i wskazówki

Termin: 9 marca 2013, sobota, godz. 11.00

wykład pt. "NOWE ŻYCIE I … SMUTEK?"

Prowadząca: dr Iwona Koszewska z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie

Koszt: Wstęp wolny!

Informacje: psychoedukacja@stopociech.pl

Na zajęcia można przyjść z dzieckiem do ukończenia 1 roku życia.